• $7,8211
  • €9,4399
  • 455.782
  • 1325.29
24 Nisan 2020 Cuma 16:24 | Son Güncelleme:

Böylesi ilk kez görüldü… Turist gibi dolaştılar!

Böylesi ilk kez görüldü… Turist gibi dolaştılar!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması en çok hayvanlara yaradı. Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle boşalan sokaklar hayvanlara kaldı.

Ender TÜRKKAN

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, daha önce bu aylarda turistlerin yoğun olarak görüldüğü sokaklarda yaban domuzları ‘ailecek’ dolaşmaya başladı.

Çok sayıda konaklama tesisinin bulunduğu ilçe merkezindeki Siteler Mahallesi’ni çevreleyen ormanlık alandan çıkarak sokaklarda dolaşırken videoya çekilen 3’ü yetişkin, 20’si yavru toplam 23 yaban domuzu sosyal medyada gündem oluşturdu. Bir vatandaşın evinden çektiği 23 hayvanın, turizm sezonunda İngiliz tatilcilerin tercih ettiği küçük bir otelin önünden geçtiği sırada çekilen görüntü, mizah konusu da oldu. Bir internet kullanıcısı görüntüden kestiği fotoğraf karesinin üzerine ‘Marmaris’ ve ‘Covid 19’ etiketlerini ve şu sözleri ekleyerek paylaştı: “Havaların ısınmasıyla birlikte ilk turist kafilesi geldi. Dağ köylerinde ikamet ettikleri öğrenilen 20 kişilik ekip, denizin ve güneşin tadını çıkardı.”

Çevre sakinleri mahallede yaban domuzu görmeye alışık olduklarını ancak böylesiyle ilk kez karşılaştıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Yıllardır ormanlık alan ile yol arasındaki çöp. konteynırlarının çevresinde yiyecek arar yada bazı hayvanseverlerin kendileri için bıraktıkları yiyeceklerle beslenir, ormana ger dönerlerdi.. Ancak koronavirüs salgını süresince, özellikle sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde mahalle aralarına girmeye başladılar”

<p>Milli füze sistemleri üreticisi Roketsan, ilk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi

İlk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi UMTAS, her koşulda görevinin başında

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bu peynirlerin son kullanma tarihi yok

Azerbaycanlılar, 28 yıl Ermenistan'ın esaretinde kalan Laçın bölgesinin işgalden kurtarılmasını kutluyor