• $ 5,9447
  • € 6,551
  • 301.056
  • 119802
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Borderline kişilik bozukluğu hastası Gizem, ailesine teslim edildi

Aydın'ın Efeler ilçesindeki evinden dondurma almak için çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan, geçen 9 günün ardından yol denetiminde durdurulan yolcu minibüsünde bulunan Gizem A. (17) ailesine teslim edildi. Gizem A.'yı kaçırdığı öne sürülen Gökmen G. (17) ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Borderline kişilik bozukluğu hastası olduğu belirtilen, Gizem A., geçen 3 Ağustos günü saat 15.00 sıralarında bakkaldan dondurma almak için Ata Mahallesi'ndeki evlerinden çıktı. Genç kız aradan uzun süre geçmesine rağmen eve dönmeyince ailesi, endişeye kapılarak önce bakkala giderek Gizem A.'yı sordu. Daha sonra çevrede arama yapan aile aramalarından sonuç alamayınca, polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Aradan geçen zamana rağmen Gizem A.'nın izine rastlanmadı. Her yerde aranan Gizem A.'nın kaçırıldığı şüphesi ile alarma geçen güvenlik güçleri, dün saat 21.30 sıralarında, Söke- Milas karayolu üzerinde yol denetimi yaptı. Söke ilçesine giden bir yolcu minibüsünü durduran ekipler, yaptıkları kimlik kontrolünde Gizem A. ve genç kızı kaçırdığı öne sürülen Gökmen G.'nin araçta bulunduğunu tespit etti. Gizem A., jandarma karakolundaki işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Gökmen G. ise jandarmadaki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

BORDERLİNE KİŞİLİK BOZUKLUĞU NEDİR?

Borderline Kişilik Bozukluğu, genç erişkinlik döneminde başlayan, kişilerle olan ilişkilerde, kendilik algısında ve duygulanımda tutarsızlıklar ve ani dürtüsel davranışlarla karakterize bir durumdur.

Yalnızlığa tahammülleri çok azdır, bu kişiler doldurulamaz bir boşluk hissi yaşarlar. Hep birilerinin varlığına gereksinim duyarlar. İlişki kurduğu insana taparcasına bağlanır, onun sevgisini kazanabilmek için yoğun çaba harcar, karşılığını alamadığını düşündüğünde taptıkları kişi nefret ettikleri kişiye hızlıca dönüşür.

(DHA)


<p>Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir ziyareti sonrası Elazığ´da enkazı elleriyle kazıp Dür

Vatandaşlık Verilecek Olan Suriyeli Mahmud Duygularını Anlattı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

İstanbul Havalimanı'nda saka kuşu kaçakçısına 95 bin lira ceza

TCDD'nin yardım treni Elazığ'da