• $8,3034
  • €9,7773
  • 502.46
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Mayıs 2020 Perşembe 15:41 | Son Güncelleme:

Bodrum'da tepki çeken olay: Mızrakla öldürdü

Bodrum'da tepki çeken olay: Mızrakla öldürdü

Bodrum'da camgöz cinsi bir köpek balığı, kendisini uzun süre sandalla takip eden iki kişi tarafından mızrakla öldürüldü. Zararsız olduğu bilinen canlının vahşice öldürülmesi çevredeki vatandaşların da tepkisini çekti.

Muğla Bodrum’da camgöz cinsi köpek balığı iki kişi tarafından vahşice öldürüldü.

Gümbet Koyu’ndan teknesi ile Akvaryum Koyu’na gitmek için yola çıkan bir kişi, camgöz olduğu tahmin edilen yaklaşık bir metre uzunluğundaki balığı fark etti.

Bir süre sonra çevredeki vatandaşlar da balığı görüp izlemeye başladı. Daha sonra iki kişi bir sandala binerek köpek balığının peşine düştü. Sandaldakilerden biri eline aldığı mızrağa benzer bir cisimle, sığ sudan çıkamaya çalışan balığa saplamaya başladı.

10 dakika boyunca sandalla balığın peşinde dolanan iki kişi, işkence eder gibi balığa mızrağı ardı ardına sapladı. Kimi vatandaşlar, balığın işkence edilir biçimde öldürülmesine tepki gösterdi.

Yaşananları saniye saniye kaydeden vatandaş ise yaptığı açıklamada “Biz ailemizle Akvaryum Koyu’na gidiyorduk ve kıyıya yakın bir yerde balığı fark ettik. Daha sonra bölgedeki balıkçı olduğunu tahmin ettiğim bir vatandaş fark etti. Bunlar daha sonra bir mızrakla geldiler. Mızrağı hayvana saplamaya çalıştılar. Birkaç defa denediler, hayvanı yaraladılar. En sonra mızrağı tam sapladılar ve hayvan kaçamadı. Teknede ailem de vardı, onlar daha fazla bakmaya dayanamadı ve ayrılmak zorunda kaldık. Biz tam ayrılırken hayvanı karaya çıkardıklarını gördüm” diye konuştu.

Genel itibariyle deniz planktonları ile beslenen camgöz cinsi köpek balıkları "zararsız" olarak konumlandırılıyor. Camgözlerin insanlara saldırdığı konusunda çok az örnek bulunduğu belirtiliyor.

<p>Editör-Kurgu: <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p>

Charlie Hebdo'an skandal hakaret

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da tatil trafiği başladı

Pençe-Kaplan Operasyonunda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi