• $ 5,3215
  • € 6,037
  • 227.249
  • 103.185
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Biri down sendromlu 2 torunla çadırda yaşam mücadelesi

Adana´da Orbay çifti, biri down sendromlu, 2 torunlarıyla birlikte ev kirasını ödeyemedikleri için boş araziye kurdukları naylon çadırda yaşam savaşı veriyor.

x

 Osmaniye´de kiralık bir evde yaşayan Müslüm (52) ve Kiraz Orbay (50), oğulları Erhan (27) ile gelinleri Azize´nin (26) ayrılması üzerine torunları down sendromlu Alican (7) ile Kalemzar´a (9) kendileri bakmaya başladı. Torunlarıyla ilgilenmeleri nedeniyle çalışamayan ve ev kiralarını ödeyemeyen çift, ev sahibi tarafından evden çıkarıldı.

Çift, torunlarıyla birlikte Adana´ya taşınarak Seyhan ilçesindeki sebze hali yakınlarındaki boş araziye kurdukları çadırda yaşamaya başladı. Müslüm Orbay kendisinin çevreden hurda, kağıt, plastik, cam şişe toplayıp sattığını, eşi Kiraz´ın ise sebze halinden topladığı sebze ve meyvelerle karınlarını doyurduğu belirterek, şunları söyledi:

"Engelli torunuma devletin verdiği 430 TL yetmiyor. Ev kiralasak kira, su, elektrik, mutfak, yetiştiremiyoruz. Osmaniye´deyken engelli torunum engelli okuluna, kız torunum ise ilkokula gidiyordu. Şimdi okullarından mahrumlar. Gelinim terk etti gitti, oğlum da kolundan bıçaklandı, çocuklarla biz ilgileniyoruz. Down sendromlu torunumu yalnız bırakamıyoruz, sürekli yola atlıyor. Tek bıraksak ya araba çarpacak ya kamyon. Çevredekiler Allah rızası için ekmek, yiyecek getiriyorlar. Çok mağduruz ve bir eve ihtiyacımız var. Düzenimizi tutturmamız için bana da bir iş versinler, herkes gibi yaşamaya çalışalım."

(İHA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

 ABD´de silahlı bir soyguncu, kasasını boşalttığı marketin bir kadın çalışanı ile kadın müşterisini

Soyduğu marketin müşterisini ateşe verdi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak

Kadroya alınan taşeron işçilere kıdem tazminatı ve ücret artışı müjdesi

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019