• $ 5,8332
  • € 6,4999
  • 279.195
  • 97899.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Biri down sendromlu 2 torunla çadırda yaşam mücadelesi

Adana´da Orbay çifti, biri down sendromlu, 2 torunlarıyla birlikte ev kirasını ödeyemedikleri için boş araziye kurdukları naylon çadırda yaşam savaşı veriyor.

 Osmaniye´de kiralık bir evde yaşayan Müslüm (52) ve Kiraz Orbay (50), oğulları Erhan (27) ile gelinleri Azize´nin (26) ayrılması üzerine torunları down sendromlu Alican (7) ile Kalemzar´a (9) kendileri bakmaya başladı. Torunlarıyla ilgilenmeleri nedeniyle çalışamayan ve ev kiralarını ödeyemeyen çift, ev sahibi tarafından evden çıkarıldı.

Çift, torunlarıyla birlikte Adana´ya taşınarak Seyhan ilçesindeki sebze hali yakınlarındaki boş araziye kurdukları çadırda yaşamaya başladı. Müslüm Orbay kendisinin çevreden hurda, kağıt, plastik, cam şişe toplayıp sattığını, eşi Kiraz´ın ise sebze halinden topladığı sebze ve meyvelerle karınlarını doyurduğu belirterek, şunları söyledi:

"Engelli torunuma devletin verdiği 430 TL yetmiyor. Ev kiralasak kira, su, elektrik, mutfak, yetiştiremiyoruz. Osmaniye´deyken engelli torunum engelli okuluna, kız torunum ise ilkokula gidiyordu. Şimdi okullarından mahrumlar. Gelinim terk etti gitti, oğlum da kolundan bıçaklandı, çocuklarla biz ilgileniyoruz. Down sendromlu torunumu yalnız bırakamıyoruz, sürekli yola atlıyor. Tek bıraksak ya araba çarpacak ya kamyon. Çevredekiler Allah rızası için ekmek, yiyecek getiriyorlar. Çok mağduruz ve bir eve ihtiyacımız var. Düzenimizi tutturmamız için bana da bir iş versinler, herkes gibi yaşamaya çalışalım."

(İHA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Acun Ilıcalı Gel Konuşalım programına konuk olduğu sırada O Ses Türkiye´nin perde arkasında yaşan

Acun Ilıcalı Canlı Yayında Video İzletirken Şeyma Subaşı´dan Mesaj Geldi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

NBA tarihinin en iyi 50 oyuncusu! (Bleacher Report)

İşte son 30 yılda Türkiye'de en çok izlenen 50 film