• $8,1109
  • €9,7903
  • 460.603
  • 1362.42
14 Mayıs 2020 Perşembe 11:10 | Son Güncelleme:

BİLSEM sonuç tarihi ne zaman?

BİLSEM sonuç tarihi ne zaman"

BİLSEM sınav sonuç tarihi beli mi? sorularının yanıtını araştırıyor. MEB BİLSEM sınav sonuçları 2020 detayları haberimizde.

Öğrencilere zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik alanında kapasitelerini üst düzeyde kullanmak için açılan özel eğitim merkezleridir. 

BİLSEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

BİLSEM grup tarama sınavları, 4 Ocak-19 Nisan 2020 aralığında yapılmıştı. Bu sınavın sonuçlarının ise 22 Nisan tarihinde açıklanacağı ilan edilmişti. Ancak şu ana kadar bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz hafta canlı yayında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilsem sonuçları için bir çalışma yapacaklarını ve bu konuyu not ederek en kısa sürede açıklama yapacaklarını ifade etti.

BİLSEM 2020 SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet vermektedir.

<p><span>MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenl

Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'ye yeni anayasa çağrısı: Gelin bu onurun içinde siz de yer alın

Türk bilim insanı keşfetti! Rüzgar enerjisinde yeni dönem

Trakya'da 55 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşılama başladı

Konya'da tarlalardaki göçmen leylekler balıkla besleniyor