• $7,7894
  • €9,3468
  • 443.762
  • 1303.09
27 Nisan 2020 Pazartesi 14:04 | Son Güncelleme:

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'nın ismi, Tokat'ta caddeye verildi

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'nın ismi, Tokat'ta caddeye verildi

SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'nın ismi, memleketi Tokat'ın Niksar ilçesinde, 2'nci Etap TOKİ ile Çamiçi Yaylası arasındaki caddeye verildi.

Niksar Belediye Meclisi'nce olağanüstü toplantı yapıldı. Alınan kararla Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'nın ismi, memleketi Tokat Niksar'daki 2'nci Etap TOKİ ile Çamiçi Yaylası arasındaki caddeye verildi.

Koronavirüse karşı verdiği mücadele için Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ile gurur duyduklarını belirten Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, "Bilim Kurulu üyesi olarak yaklaşık 1,5 aydır koronavirüs ile vermiş olduğu üstün mücadeleden dolayı ve katılmış olduğu tüm programlarda Niksarlı olduğunu, ilçemizin bütün güzelliklerini anlatması bizi gururlandırdı. Biz de hocamızın adını bu caddeye verdik. Niksar halkı olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Bilim Kurulu üyelerimizi bu süreci sağlıklı bir şekilde tamamladıktan sonra Pror. Dr. Ateş Kara hocamın memleketi olan Çamiçi Yaylası, Ardunçlu köyüne misafir etmek, ağırlamak arzusundayız. Tüm kurulu Niksar ilçemize davet ediyorum" dedi.

DHA

<p>Japonya'da bir göktaşının atmosfere girince ateş topuna dönüşerek düşmesi sosyal medyada gündem o

Japonya'da göktaşı paniği: Atmosfere girince ateş topuna dönüştü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Babasının para koleksiyonu oğlunun hazinesi oldu

Syedra Antik Kenti'nde yapılan çalışmalar ile Hellenistik, Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu eserleri gün yüzüne çıkartılıyor