• $8,0564
  • €9,6667
  • 452.197
  • 1412.22
13 Ağustos 2020 Perşembe 11:13 | Son Güncelleme:

Okullar açılacak mı, açılmayacak mı? Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor mu?

Okullar açılacak mı, açılmayacak mı" Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor mu"

Dünkü Bilim Kurulu toplantısında koronavirüs salgını ile ilgili alınan yeni önlemler ve okulların açılış durumu ele alındı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme sürecinin nihai aşamada olduğunu, Bilim Kurulu Toplantısı sonucuna göre alınacak kararın, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağı söylenmişti. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Okulların açılış durumu ile ilgili son gelişmeler, milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Koronavirüs salgını nedeni ile geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ikinci dönemi uzaktan eğitim olarak tamamlanmıştı. Bu sene şartların uygun olması halinde 31 Ağustos'ta okulların açılacağı açıklanmıştı. Okullarla ilgili milyonlarca öğrencinin ve velinin merak ettiği karar Bilim Kurulu toplantısı sonrası belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. 

OKULLARIN AÇILMASI ERTELENDİ Mİ, NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz." dedi.

Selçuk, "21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak." diye konuştu.

Bakan Selçuk, "Dileyen özel okullar 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek." ifadesini kullandı.

Selçuk, Kovid-19 tedbirleriyle başlayacak yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin, "Bakanlık olarak tüm süreç boyunca sahada ve okullarımızda olacağız." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Toplumun her bir bireyini salgınla mücadele kapsamında sorumluluk almaya davet ediyorum." çağrısında bulundu.

Bakan Selçuk, "Sınava giren öğrencilerimizle ilgili müfredat içeriği ve onlara yönelik yapılacak destek çalışmalarında planlamalar yapılıyor." ifadesini kullandı.

Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin, "Hangi yaş gruplarında öncelikli olarak başlayacağı hususunu bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda belirleyeceğiz." dedi.

Bakan Selçuk, "Seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık, uzaktan eğitimle, canlı dersler, EBA TV vasıtasıyla giderilecek." diye konuştu.

Kaçıncı sınıflar okula başlayacak 2020? 21 Eylül'de hangi sınıflar okula gidecek?

<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Her gün 2 fincan yoğurt tüketirseniz ne oldu? işte şaşırtıcı sonuç

Karayipler'de volkan patlaması: Yanardağı'nın neden olduğu kül tabakası hayatı zorlaştırdı

İstanbul'da beliren hilal görenleri kendine hayran bıraktı