• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
29 Haziran 2018 Cuma 15:21 | Son Güncelleme:

Beykoz'daki yangın kontrol altına alındı

İstanbul'un Beykoz ilçesinde bulunan eski kundura fabrikasının olduğu bölgede yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi.

Beykoz Yalıköy'de bulunan tarihi kundura fabrikasında büyük yangın çıktı. Yangının dumanları geniş bir alanı kaplarken, olay yerine çok sayıda itfaiye yönlendirildi. Bölgeden ara ara patlama sesleri geliyor.

Tarihi kundura fabrikası dizi ve film setlerinin uğrak yerleri arasında yer alıyor. Birçok dizi ve film kundura fabrikasında kurulan setlerde çekiliyor. Düğün, nişan ve benzeri özel gün fotoğrafları da bu fabrikada çekiliyordu.

Kundura fabrikasının hemen yanında ormanlık bir alan bulunuyor. Yangının ormanlık alana henüz sıçramadığı bilgisi var.

İtfaiye ekipleri Beykoz, Kavacık ve Çavuşbaşı'ndan sevk edildi. İtfaiye an itibarı ile müdahale ediyor. Bölge ilçeler olan Üsküdar ve Kadıköy'den de takviye itfaiye ekipleri olay yerine çağrıldı. Beykoz kundura fabrikası 1999 yılında faaliyetini durdurmuştu. 

"DİZİ ÇEKİMİ SEZON FİNALLERİ NEDENİYLE YOKTU"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Yangın sırasında çekim yapılmıyordu. Dizilerin sezon finali yapması dolayısıyla çekim yapılmıyordu. Aslında orada bir çekim izni yok. Yangın ahşap malzemelerden dolayı çıktı. İlk bilgiler bu. Beykoz itfaiyesinin gücü buna yeterli. Can kaybı ve yaralanma yok. Yangın tamamen kontrol altına alındı! " dedi.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü