• $8,0964
  • €9,6813
  • 451.576
  • 1401.63
09 Temmuz 2018 Pazartesi 11:09 | Son Güncelleme:

Barış Atay kimdir? İşte merak edilenler

Barış Atay kimdir" İşte merak edilenler

Muhalif kişiliği ile tanınan ve bir dönem tutuklu bulunan oyuncu Barış Atay, HDP Hatay milletvekili oldu, meclise girdi. HDP Hatay milletvekili Barış Atay kimdir nereli kaç yaşında? Barış Atay neden gözaltına adlında neden tutuklandı?

Muhalif kimliği ile bilinen oyuncu Barış Atay son dakika sürprizine imza attı. HDP'den milletvekili adaylığını açıklayan oyuncu Barış Atay, HDP Hatay Milletvekili oldu, 27.dönemde meclise girdi. HDP milletvekili olan Barış Atay muhalif kimliği ile biliniyor. Peki HDP Hatay Milletvekili Barış Atay kimdir, nereli kaç yaşında? Barış Atay ne yaptı neden tutuklandı? İşte HDP Hatay Milletvekili Barış Atay hakkında tüm detaylar... 

HDP HATAY MİLLETVEKİLİ OLDU

Halkların Demokratik Partisi (HDP)'den milletvekili adayı olan Barış Atay, HDP Hatay Milletvekili oldu, seçimlerin büyük sürprizine imza attı. Hatay 24 Haziran seçim sonuçlarının ardından muhalif oyuncu Barış Atay'ın HDP Milletvekilliği kesinleşti. Hatay'dan partilerin çıkardığı vekil sayısı şöyle; AK Parti: 4, CHP: 4, MHP: 2, HDP: 1. Bu sonuçlara göre HDP'nin milletvekili adayı Barış Atay milletvekili seçilerek Meclis'e girmiş oldu.

BARIŞ ATAY KİMDİR

Barış Atay , 22 Eylül 1981 tarihinde Almanya'da doğmuştur. Doğumundan kısa bir süre sonra Türkiye'ye gelen ailesiyle birlikte 1999 yılına kadar Antakya'da yaşadı. 18 yaşında iken 1999 yılında üniversitede okumak için Adana'ya gitti. Ve kazandığı, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başlamıştır. Okulun son yılında fikir değiştirerek okulu bırakmış ve İstanbul'a giderek, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümü sınavlarını geçmiş, böylece öğrenimine burada devam etmiştir. Bu üniversitenin tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. 2011 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-Tv bölümü yüksek lisans öğrencisi olmuştur.

Arka Sıradakiler dizisindeki 'Saffet' rolüyle ünlendi. Ardından 2011 yılında Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı 'Hayat Devam Ediyor' dizisinde oynadı.

Barış Atay, 8 Mart 2013 tarihinde oyuncu ve yönetmen yardımcısı Beste Sultan Kasapoğulları ile evlenmiştir.

17 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren "Eksik" adlı sinema filminin yönetmenliğini Barış Atay yaparken, aynı zamanda oyuncu olarak da görev almıştır. Diğer rollerde Nur Sürer, Özgür Emre Yıldırım, Toprak Sağlam, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Sarp Akkaya oynamıştır.

BARIŞ ATAY NEDEN GÖZALTINA ALINDI? 

Oynadığı dizi ve filmlerle Türkiye’nin yakından tanıdığı oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alınması gündeme bomba gibi düştü. Muhalif kişiliği ile tanınan ve hakkında yakalama kararı olduğu iddia edilen Atay’ın, Muğla’nın Dalyan ilçesinde Jandarma tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı. Dalyan Jandarma Karakol Komutanlığı'na götürülen Atay'ın hakkında, açılan bir davada ifade vermeye gitmediği için yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.

<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi