• $ 5,7221
  • € 6,3288
  • 275.213
  • 100339
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Karısına 'Beni bırakmayın' diye yalvardı... Yüzünden kurtçuklar çıkarak öldü

Avustralya’da iddiaya göre bakımevine terk edilen 83 yaşındaki adam karısına, "Burası korkunç bir yer, korkutucu bir yer, siz gittikten sonra bana burada bakmazlar” diye yalvarmasının ardından dehşeti yaşadı. Eşi onu son ziyaret ettiğinde dış görünüşünden dolayı iğrendiğini ve görüşmek istemediğini söyledi. Bakımevi sözcüsü, infial yaratan olayın ciddi olduğunu ve bir süre kamuoyundan gizlemeye çalıştıklarını itiraf etti.

Dünya kamuoyu bir bakımevinde yaşanan insanlık dışı olayı konuşuyor. Ailesine yanından ayrılmamaları için yalvardıktan sadece 10 gün sonra kulak kanseri olan Bay Callaghan, Hopewell Hastanesinde öldü. The Daily Telegraph'a konuşan talihsiz adamın eşi Fay "Bakması kolay bir adam değildi, çok acı çekiyordu ve kulak kanseri ile savaşıyordu, onu ziyarete geldiğimde kurtçuklar kulakltarından çıkıyordu." dedi. Kendisini ziyarete gittiğinde, kocası John'un durumu nedeniyle 'iğrendiğini' ekledi.

Bakımevi sözcüsü Avustralya basınına yaptığı açıklamada "Bu, 2017'de bakımevimizde meydana gelen ciddi ama gizlenmiş bir olaydı. Sorun, evdeki hemşireler tarafından hızla giderildi ve o sırada Callaghan, yerel hastaneye kaldırıldı. Kendi bağımsız soruşturmamızı yürüttük ve dış yara bakımı uzmanlarıyla ortaklık yapmak ve nokta kontrolleri yapmak da dahil olmak üzere yara bakımı yönetimi süreçlerini işlettik" dedi.

'ÇOK ÜZGÜNÜZ'

"Bakımevi yönetimi olayı üzerinden atmaya çalışarak, adamın öldüğü tesisin Ekim 2017'den bu yana müfettişler tarafından beş dış denetimden geçtiğini ve tüm yaşlı bakımı standartları ile tamamen uyumlu olduğunu söyledi.

"Bu özel durum, Yaşlı Bakımı Kalite ve Güvenlik Komisyonu tarafından bu yılın başlarında da araştırıldı teftiş kurulunca yapılan istişarenin ardından kapatıldı. Bakımevi, "Bu ilk ve son acı verici olayın gerçekleştiği için üzgünüz ve Bayan Callaghan'dan özür diliyoruz" açıklamasında bulundu.

Bu haftanın başlarında, Avustralya basınında yer alan rakamlar Bupa adındaki bakımevinin ve Yeni Güney Galler'deki tesislerinin yüzde 50'sinin son dört yılda temel bakım kriterlerini ihlal ettiğini ortaya koydu.

(Sabah)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin

Rus Pilotlardan TEKNOFEST´te Nefes Kesen Gösteri

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bu besinler hastalık getiriyor! İşte sık tüketilen en zararlı yiyecekler!

Metrobüste yer kapma tartışması kanlı bitti