• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
21 Nisan 2021 Çarşamba 12:11 | Son Güncelleme:

Bakıcının fırlattığı terlik silah sayılınca 3 buçuk yıla kadar hapsi istendi

Bakıcının fırlattığı terlik silah sayılınca 3 buçuk yıla kadar hapsi istendi
DHA

Geçen yıl gerçekleşen olayda, Özbekistan uyruklu Rano Rakhımova'nın, bakıcılık yaptığı kadına terlik fırlattığı iddia edilmişti. Rakhımova hakkında açılan iddianamede; atılan terlik silah sayılırken, 3 buçuk yıla kadar da hapis istemi kaydedildi.

Kadıköy'de geçtiğimiz yıl bakıcılık yaptığı Fatma Kantar'a terlik fırlattığı ve hakaret ettiği iddia edilen Özbekistan uyruklu Rano Rakhımova hakkında "Silahla kasten yaralama" ve "Hakaret" suçlarından 9 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede terliğin silahtan sayılması istenirken, tutuksuz şüpheli Rakhımova önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

DHA'da yer alan habere göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Rano Rakhımova'nın bakıma muhtaç ve yaşlı olan Fatma Kantar'ın evinde bakım sebebiyle çalıştığı anlatıldı.

İddianamede şüpheli Rakhımova'nın şikayetçi Kantar'ı Türk Ceza Kanunu gereğince saldırı ve savunmada kullanmaya elverişli nitelikte silahtan sayılan terliği fırlatarak yaraladığı ve hakaret ettiği kaydedildi.

Şüpheli Rakhımova'nın kısmen ikrar içeren savunması ve CD görüntüleri incelendiğinde Rakhımova'nın üzerine atılı silahla yaralama ve hakaret suçlarını işlediğine dair kamu davası açılması için yeterli şüphenin bulunduğunun anlaşıldığı vurgulandı.

İddianamede şüpheli Rakhımova'nın "Silahla kasten yaralama" ve "Hakaret" suçlarından toplamda 9 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Şüpheli Rakhımova önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Anadolu 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

Rano Rakhımova, emniyette verdiği ifadesinde olay günü alkollü olduğunu, yaşlı kadınla şakalaştığını ve pişman olduğunu söylemişti. Şüpheli Rakhımova hakkında çıkarıldığı adli makamlarca "Basit yaralama" suçundan ev hapsi şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

<p>Bursa'da kısıtlama saatlerinde duvara çarpan kamyonetin sürücüsü Hüseyin Genç, polise zor anlar y

Boş yolda duvara çarpan şahıs polise zor anlar yaşattı: Ben kaza yapmadım

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı