• $9,596
  • €11,1763
  • 553.234
  • 1468.6
30 Ağustos 2021 Pazartesi 11:34 | Son Güncelleme:

Azmettiricinin ifadesi ortaya çıktı... Büyükşen çifti cinayetinde Başdemir suçlamaları mantıksız buldu

Azmettiricinin ifadesi ortaya çıktı... Büyükşen çifti cinayetinde Başdemir suçlamaları mantıksız buldu

Büyükşen çifti cinayetinde azmettirici olarak ifade veren Abdullah Başdemir suçlamaları mantıksız bulduğunu söyledi. İşte Başdemir'in ifadesi...

3 yıl önce öldürülen Nejla ve Metin Büyükşen çifti cinayetinde azmettirici olarak tutuklanan Abdullah Başdemir'in ifadesi ortaya çıktı.

Sabah'ta yer alan habere göre, Başdemir, Hüseyin K. ile aralarında bir sorunun olmadığını belirterek hakkındaki suçlamayı mantığa aykırı buldu.

Abdullah Başdemir'in ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirten Başdemir, şunları söyledi:

Benim bu olayla ilgim bulunmamaktadır. Olay mantığa uymuyor. Kıskançlık nedeniyle Esra'nın eski sevgilisi Hüseyin'i öldürtmeye çalıştığım mantığa aykırıdır. Ben Hüseyin ile gittiğimiz kafeden tanışıyorum.

Esra ile ayrıldıktan sonra Hüseyin ile saniyede karşılaştık. Tokalaşıp birlikte sohbet ettik. Hüseyin'e karşı herhangi bir husumetim olamaz. Esra Hüseyin'den ayrıldıktan sonra benimle olmaya başladı.

Biz birlikte iken Hüseyin herhangi bir şekilde rahatsızlık vermedi. Hüseyin'i öldürmek istemem kadar mantığa aykırı bir durum olamaz. Uzaktan tarife göre adam öldürmek talimatı vermekte mantığa uygun değil. Esra sorunlu bir kişiydi.

Çevresindeki insanlar da uyuşturucu kullanan kişilerden oluştuğu için onların bana zarar verebileceği düşüncesiyle Esra'dan kurtulmaya çalıştım. Ancak Esra peşimi bırakmadı.

Sokağa düşerim diyerek beni vicdani olarak zor duruma soktu. Bunun üzerine bende kendisi ile ilgilendim. Esra'nın bu işle alakası olup olmadığını bilmiyorum. Alakası olup, kendisini kurtarmak için bana iftira atmış olabilir

'ESRA'NIN ADINA HAT ÇIKARTIP ÇOBANLARA VERMİŞ'

Son yıllarda yanında Afgan ve Türk çobanlar çalıştırmaya başladığını da belirten Başdemir, bunların kısa süreli olarak yanında çalıştığını, yüksek ücretli bir teklif gelmesi durumunda oraya gittiklerini söyledi.

Abdullah Başdemir, cinayet için kendisine 100 bin Türk lirası teklif edildiğini söyleyen Alpaslan olarak bilinen Afgan uyruklu Abdulhamid Uzbek'in yanında iki farklı dönem çalıştığını başka yerden yüksek ücretli bir teklif gelince onun da işi bırakıp gittiğini söyledi.

Çobanlara kendi adlarına çıkardıkları hatları kullanmaları için verdiklerini de ifade eden Başdemir, bazen kendi adına bazen eşinin dostunun adına hat çıkarttığını aynı şekilde Esra adına da hatlar çıkartıp kullanmaları için Afganlılara verdiğini, Çoban sayısı azalınca hat ihtiyacı da azaldığını ve bu nedenle hatları kapattığını da sözlerine ekledi.

  • büyükşen
  • cinayet
  • azmettirici
  • Abdullah başdemir
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı