• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Temmuz 2020 Perşembe 22:54 | Son Güncelleme:

İstanbul bayram namazı saat kaçta kılınacak? Ayasofya Camii'nde 86 yıl sonra ilk bayram namazı kılınacak!

İstanbul bayram namazı saat kaçta kılınacak" Ayasofya Camii'nde 86 yıl sonra ilk bayram namazı kılınacak!

Müslüman alemi için önemli günlerden olan Kurban Bayramı yarın gerçekleşecek. Güneş doğduktan belirli bir süre sonra eda edilecek olan bayram namazı için hazırlıklar başladı. Bu önemli günde Ayasofya Camii'nde bayram namazı kılmak isteyen birçok vatandaş bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda 86 yıl sonra ilk Cuma namazı Ayasofya Camii'nde kılınmıştı. Namaza büyük bir katılım olmuştu.

Yarın gerçekleşecek olan Kurban Bayramı tüm ülkede coşkuyla eda edilecek. 24 Temmuz'da müze statüsünden kaldırılarak camiye dönüştürülen Ayasofya Camii'nde bayram namazı önem arz ediyor. Açıldığı günden bu yana her vakit dolu olan Ayasofya Camii 3 imam ve 5 müezzin atanmıştı. 

AYASOFYA CAMİİ'NDE BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?

31 Temmuz Cuma(yarın) bayram namazı kılınacak. 24 Temmuz'da ibadete açılan Ayasofya Camii'nde bayram namazı eda edilecek. İstanbul'da bayram namazı saat 06.33'te gerçekleşecek. Namaza büyük bit katılımın gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

AYASOFYA CAMİİ DOLUP TAŞIYOR

86 yıl sonra yeniden cami olarak ibadete açılan ve 24 Temmuz'da ilk namazın kılındığı Ayasofya Camisi, vatandaşlar için çekim merkezi oldu.

Ayasofya-i Kebir Cami-i yerli ve yabancı turistler ile ibadetlerini burada yapmak isteyen vatandaşların akınına uğruyor.

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırlayan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde yoğunluk sürüyor.

Vakit namazları aralarında vatandaşlar gruplar halinde camiye alınırken, yabancı turistler de rehberlerin eşliğinde kafileler halinde camiyi geziyor.

<p>Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir v

İşgalci Ermenistan'dan savaş suçu.. Çocukları cephe hattına sürüyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi