• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
27 Nisan 2021 Salı 09:54 | Son Güncelleme:

AVM'ler kapandı mı? AVM'ler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

AVM'ler kapandı mı" AVM'ler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor"

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Kabinede koronavirüs ile mücadelede üç haftalık kapanma kararı gündeme geldi. Bu kapsamda yeni gelecek tedbir ve kısıtlamalar merak konusu oldu. AVM'ler kapanacak mı? AVM'ler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar...

Kabine Toplantısı kararları Türkiye'nin bir numaralı gündemi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tam kapanma tedbirini de görüşmek üzere Bakanlar Kurulu'nu topladı. Kabine toplantısının en önemli gündemi hiç kuşkusuz ki koronavirüs tedbirleri olacak. Toplantıdan yeni kararların çıkması bekleniyor. AVM'ler kapanacak mı? AVM'ler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? gibi soruların yanıtları da merak konusu oldu. İşte tüm merak edilenler...

AVM'LER KAPANACAK MI?

Ramazan ayının ilk iki haftasına yönelik alınan ek tedbirler kapsamında hafta içi sokağa çıkma yasağı saat 19.00'da başlıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada AVM, zincir market ve semt dükkanlarının 17.30'da kapanacağını açıklamıştı.

AVM'lerin çalışma saatleri ve kapanma durumları ile ilgili son durum ise bugün gerçekleştirlecek olan Kabine Toplantısı'nın ardından belli olacak.

Türkiye'nin salgınla mücadelesinde ilk kez tam kapanma uygulamasına geçiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, perşembe gününden 17 Mayıs'a kadar tam kapanma süreceğine girileceğini açıkladı. 3 hafta sürecek, tam kapanma süreci için alınan kararlar;

-29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiiliyor.

TÜRKİYE'NİN CORONA VİRÜS İLE MÜCADELESİ

Sağlık hizmetleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Artan vaka ve vefat sayıları bizi tedbirleri sıkılaştırmaya mecbur bırakmıştı. Ramazan Bayramı'nın ardından hayatımızı kolaylaştıracak adımları atmak için vakalarımızı düşürmemiz lazım. Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde bizim geride kalmamamız için vaka sayılarını 5 binin altına indirmeliyiz.

3 HAFTA KESİNTİSİZ TAM KAPANMA

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.

Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir'

  • AVMler kapanacak mı
  • AVMler kapandı mı
  • AVMler kapanıyor mu
  • AVMler kaçta kapanıyor
  • AVMler kaçta açılıyor
  • AVM kapanış saatleri
<p>İsrail ordusu, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar mer

İsrail Gazze'de medya binasını bombaladı

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı