• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Şubat 2020 Cuma 11:43 | Son Güncelleme:

Atakan Kayalar'a ilişkin uzman yorumu: İlgi odağı olması doğru değil

Atakan Kayalar'a ilişkin uzman yorumu: İlgi odağı olması doğru değil

Tartışmalara sebep olan ve sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölen Atakan Kayalar olayını uzmanlar değerlendirdi. Atakan'ın bir farklılığının olduğunu ve yaşının üzerinde performans gösterdiğini söyleyen konunun uzmanları, "Fakat bu kadar ilgi odağı olması çocuğun psikolojisi açısından doğru değildir. Aileye bu noktada birçok sorumluluk düşüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Okuduğu kitaplar ve felsefe merakıyla Türkiye'nin gündemine oturan 10 yaşındaki Atakan Kayalar, adından söz ettirmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kayalar'ın durumuna ilişkin, "Biz olaya pedagojik olarak bakmaktayız. Sosyal medyada bu kadar yer almasını doğru bulmuyoruz." şeklinde açıklamada bulundu.

A Haber'in aktardığına göre, Psikiyatrist Dr. Yelda Tan, Atakan Kayalar ile ilgili olarak şunları kaydetti:

"Şu anda en önemli nokta çok fazla ilgi odağı olmasıdır. Bir farklılığının olduğu ve yaşının üzerinde performans gösterdiği doğrudur. Fakat bu kadar ilgi odağı olması çocuğun psikolojisi açısından doğru değildir. Aileye bu noktada birçok sorumluluk düşüyor. Çocuğa yapılacak olan en doğru şey çok zeki ve başarılısın imajından uzaklaştırmak olmalıdır. Bu tür söylemler onu desteklemez aksine köreltebilir ve öğrenmesini desteklemesini olumsuz etkileyebilir. Çocuğa bu noktada yoldaş olmak gerekir."

<p>Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir v

İşgalci Ermenistan'dan savaş suçu.. Çocukları cephe hattına sürüyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi