• $7,1995
  • €8,8161
  • 414.799
  • 1493.95
23 Temmuz 2014 Çarşamba 13:08 | Son Güncelleme:

Asma köprüde iftar

Asma köprüde iftar

RİZE’nin Çayeli İlçesi Madenli beldesinde sadece yayaların kullandığı asma köprüdeki iftar yemeği etkinliği bu yıl son kez tekrarlandı. Bu yıl 7’nci kez düzenlenen iftar yemeği, hidroelektrik santral yapımı nedeniyle köprü yıkılacağı için bir daha tekrarlanamayacak.

Madenli deresi üzerindeki 1945 yılında inşa edilen 105 metrelik asma köprüde iftar geleneği bu yıl son kez gerçekleştirildi. HES'ler nedeniyle suyu azalan dere için, ‘Taş ocağı, madenler köyleri hep sardılar, HES' lerde geldi girdi, suları kuruttular’ pankartı asılan köprüdeki son iftar etkinliği için köprü ve çevresine masa ve sandalyeler yerleştirildi. Köprüye, İsrail saldırılarına tepki amacıyla Filistin bayrağı da asıldı. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı iftar yemeğinde 60 kişi köprü üstünde, diğerleri de yol kenarına kurulan masalarda iftar yaptı. Konuklara çorba, güveç, pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.

Bu yıl yedincisi düzenledikleri asma köprü üstüdeki iftar yemeğine katılanlara teşekkür eden Madenli Gençlik Derneği Başkanı Mustafa Yazıcı, köprünün hidroelektrik santral nedeniyle yıkılacağını belirterek, “Köprü üzerinde son iftarımızı yaptığımız için üzgünüz" dedi. Yazıcı  ilerleyen yıllarda yei köprü üzerinde yine iftar yemeği vereceklerini kaydetti.

<p>Son Dakika Haberleri.. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır ve Hatay 7. O

Başkan Erdoğan: Bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz

Avukatlık yerine çobanlık yapmayı tercih etti

Üniversitede üretildi! Kilosu 4 bin liraya kadar çıkıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (25 Şubat 2021)