• $7,7847
  • €9,3399
  • 443.525
  • 1301.8
14 Haziran 2020 Pazar 11:29 | Son Güncelleme:

Aşı olmak orucu bozar mı?

Aşı olmak orucu bozar mı"

Aşı olmak orucu bozar mı? Oruçluyken iğne yaptırmak aşı olmak orucu bozar mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı.

Aşı olmak orucu bozar mı? sorusunun yanıtı tüm vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte oruçlar tutulmaya başlandı. Ramazan ayında insanlar beklenmedik bir şekilde rahatsızlanabilir. 

AŞI OLMAK ORUCU BOZAR MI?

Oruç; yemek, içmek, cinsel ilişki ve bunların kapsamına giren şeylerle bozulur. Bu sebeple, besin değeri taşımayan aşılar orucu bozmaz.

Tedavisi devam eden hastalar, sağlıklarına kavuşup tedavileri sona erinceye kadar oruçlarını erteleyebilirler. Bununla birlikte, Ramazan ayında herkesle birlikte oruca devam etmeyi arzu ediyorlar ve oruç tutmalarına da başka bir engel bulunmuyorsa iğnelerini iftardan sonra yaptırmaları yerinde olur. Bu imkâna sahip olmayanlar, tedavi ve aşı amaçlı iğne yaptırabilirler. Ancak, oruçlu iken gıda ve vitamin iğneleri yaptıranların, ağızdan aşı alanların damardan serum ve kan verilenlerin orucu bozulur. Daha sonra bu oruç kaza edilir.


<p>Japonya'da bir göktaşının atmosfere girince ateş topuna dönüşerek düşmesi sosyal medyada gündem o

Japonya'da göktaşı paniği: Atmosfere girince ateş topuna dönüştü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Babasının para koleksiyonu oğlunun hazinesi oldu

Syedra Antik Kenti'nde yapılan çalışmalar ile Hellenistik, Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu eserleri gün yüzüne çıkartılıyor