• $7,561
  • €8,9836
  • 474.928
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
12 Ağustos 2020 Çarşamba 12:38 | Son Güncelleme:

Rusya koronavirüs aşısını buldu mu? Aşı bulundu mu, ne zaman üretime geçilecek?

Rusya koronavirüs aşısını buldu mu" Aşı bulundu mu, ne zaman üretime geçilecek"

Koronavirüs salgınına yönelik olarak birçok uzman tarafından çalışmaları sürdürülen aşı ile ilgili bir gelişme yaşandı. Dünyanın ilk Covid-19 aşısına onay çıktığı duyuruldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini söyledi. Covid-19 aşısı için ilk parti üretiminin ne zaman tamamlanacağı da açıklandı...

Aralık 2019'da Çin'de çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs için aşı çalışmaları devam ediyordu. Gelen son dakika haberine göre dünyanın ilk Covid-19 aşısına onay çıktı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı. Putin, kızının aşıyı ilk kullananlardan olduğunu açıkladı...  

RUSYA AŞIYI BULDU MU?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini duyurdu.

Rusya'dan koronavirüs (Covid-19) aşısına ilişkin açıklama geldi. Açıklama Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Putin’den geldi. Putin, Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen koronavirüs aşının tescil edildiğini ifade etti. Rusya böylece koronavirüs aşısını tescil eden ilk ülke oldu.

DSÖ'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

DSÖ'den ilk yorum geldi: "Onay süreci konusunda Rusya ile yakın temas halindeyiz"

"Dünya Sağlık Örgütü'nün aşıyı tescillemek gibi bir görevi yok"

İLK ÜRETİM NE ZAMAN YAPILACAK?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in tüm dünya kamuoyuna duyurduğu Covid-19 aşısı için ilk parti üretiminin 2 hafta içinde tamamlanacağı açıklandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada tüm dünyayı etkisi altına alarak hayatı durma noktasına getiren korona virüs aşısının tüm testlerinin başarıyla tamamlandığını ve seri üretime başlanacağını söyledi. Putin açıklamasında aşının ismini "Sputnik-V" olarak duyururken ilacın Gamaleya Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirildiğini ve seri üretime ise AFK Sistema’nın Binnopharm ilaç fabrikasında başlandığını söyledi. Rusya’nın "Sputnik-V" korona virüs aşısını duyurmasından sonra yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko aşı ile ilgili son açıklamada fabrikada başlanan ilk parti üretiminin 2 hafta içerisinde tamamlanacağını ve aşının ilk olarak doktorlara uygulanacağını ardından Rus vatandaşlara aşı desteği sunulacağını ve ülkedeki aşı uygulama sürecinin ardından diğer ülkelere aşı desteği sağlanacağını söyledi.

<p>Tatvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan evli ve 5 çocuk babası Ecvet Ürün, 2 gün

Ekmek teknesini temizlerken Türkiye'nin gündemine oturdu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

20 Eylül altın fiyatları güncel, anlık ne kadar oldu?

Sonbaharda gezilecek en popüler yerler