• $8,661
  • €10,1427
  • 491.333
  • 1407.46
21 Temmuz 2021 Çarşamba 10:39 | Son Güncelleme:

Bayramda sağlık ocağı, hastane ve eczaneler açık mı? Bugün aile hekimliği açık mı?

Bayramda sağlık ocağı, hastane ve eczaneler açık mı" Bugün aile hekimliği açık mı"

Bugün 19 Temmuz Kurban Bayramı arefesi. Bugün sağlık ocağı ve hastanede işi olanlar, rahatsızlananlar sağlık kurumlarının açık olup olmadığını merak ediyor. Geçtiğimiz hafta 19 Temmuz Pazartesi günü idari izin olarak ilan edildi. Peki, Arefe günü sağlık ocağı, hastane ve eczaneler açık mı? 19 Temmuz bugün aile hekimliği açık mı? İşte merak edilenler...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 2021 dini günler takvimine göre bugün Arefe Günü idrak ediliyor. Yarım gün resmi tatil olan 19 Temmuz günü idari tatil olarak ilan edildi. Bugün ilaç yazdırma, grip ve rutin sağlık kontrolleri gibi işlemlerini sağlık kurumlarında gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar "Arefe günü sağlık ocağı, hastane ve eczaneler açık mı? 19 Temmuz bugün aile hekimliği açık mı?" sorularının yanıtını araştırıyor.

AREFE GÜNÜ SAĞLIK OCAĞI, HASTANE VE ECZANELER AÇIK MI?

19 Temmuz Arefe Günü yarım gün resmi tatil. Dolayısıyla ile tüm kurum ve kuruluşlar öğleye kadar açık olacak. Bu kuruluşlar arasında sağlık kuruluşları da var.

Yani eczane, sağlık ocağı ve hastaneler 12.30'a kadar açık olacak. Saat 12.30'dan sonra hastanelerin acil servisleri açık olacak. Sağlık ocakları ise kapalı olacak.

KURBAN BAYRAMI'NIN ÖNEMİ NEDİR?

Kurban gerek fert gerekse toplum açısından çeşitli yararlar taşıyan malî bir ibadettir. Kişi kurban kesmekle Allah'ın emrine boyun eğmiş ve kulluk bilincini koruduğunu canlı bir biçimde ortaya koymuş olur. Müminler her kurban kesiminde Hz. İbrâhim ile oğlu İsmâil'in Cenâb-ı Hakk'ın buyruğuna mutlak itaat konusunda verdikleri başarılı sınavın hâtırasını tazelemiş ve kendilerinin de benzeri bir itaate hazır olduğunu simgesel davranışla göstermiş olmaktadır. Kurban toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur.

Özellikle et satın alma imkânı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda onun bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür. Zengine malını Allah'ın rızâsı, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumunun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.

  • Arefe günü sağlık ocağı açık mı
  • Arefe günü hastaneler açık mı
  • Arefe günü eczaneler açık mı
  • Arefe günü aile hekimliği açık mı
<a href='https://www.aksam.com.tr/aksam-tv/teknoloji/gencler-teknofeste-yogun-ilgi-gosterdi/59072' c

'Buradaki her şey çok etkileyici'

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi