• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Temmuz 2020 Perşembe 15:08 | Son Güncelleme:

En güzel, anlamlı, kısa ve öz Kurban Bayramı Arefe mesajları: Arefe Günü kutlama mesajları ve sözleri burada!

En güzel, anlamlı, kısa ve öz Kurban Bayramı Arefe mesajları: Arefe Günü kutlama mesajları ve sözleri burada!

Kurban Bayramı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kurban Bayramı bu sene 31 Temmuz'da başlayacak ve arefe günü ise 30 Temmuz Perşembe günü idrak edilecek. Bayrama hazırlık günü olarak geçirilen arefe günü bayramı müjdeleyen bir gündür. Bu özel günü ibadet ve dua ile geçirmek tavsiye edilir. Bayram heyecanını sevdikleri ile birlikte yaşamak isteyenler Arefe Günü kutlama mesajlarını araştrmaya başladılar. Kurban Bayramı Arefe Günü sözleri ve mesajlarını sizler için derledik.

Bu yıl Kurban Bayramı 31 Temmuz'a denk geliyor. Bayrama hazırlık günü olan arefe günü ise bugün idrak edilecek. Arefe yalnız Zilhiccenin 9. günüdür. Başka güne Arefe denmez. Arefe Günü'nün İslam 'daki karşılığı kurban bayramından önceki gün olarak tanımlanıyor. Türkçede ise Arefe Günü, "herhangi bir dini bayramdan öncesi" olarak biliniyor. Bu özel ve günde sevdiklerine mesajlar göndermek isteyenler Arefe Günü mesajlarını araştırıyorlar.    

Kurban Bayramı kutlama mesajları burada! En anlamlı, hadisli, kısa, uzun bayram tebrik mesajları 2020

AREFE GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI BURADA!

En güzel bayramlara hep birlikte sağlıkla ve huzurla erişebilmek duasıyla.. Arefe gününüz mübarek olsun.

Bir avuç dua, sıcak bir mesaj, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun. Arefe Gününüz Kutlu Olsun.

Arefe Günü çekilecek tesbihler neler? Arefe Günü zikirleri ve tesbihleri hangileri?

Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir bayram yaşamanız dileklerimle. Arefe gününüzü ve şimdiden bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Dostlukların birleştiği, kardeşliğin hiç bitmediği, nice güzel bayramları muştulayan Arefe gününüz mübarek olsun.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz günler olsun. Arefe gününüz kutlu olsun.

Bu mübarek ayda, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin. Arefe gününüz mübarek olsun.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu günde yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle. Arefe gününüz kutlu olsun.

Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla, Arefe gününüz kutlu olsun.

Arefe gününüzü kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice güzel günlere erişmenizi Allah’tan niyaz ederiz.

Sizlere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeleyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz kutlu olsun.

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli arefe dileğiyle.

AREFE NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

Arife, herhangi bir dinî bayramdan önceki gün. Arife günü aslen hicrî kâmerî Zilhicce ayının 9. günüdür ve bu gün Kurban Bayramı'ndan önceki, terviye gününden sonraki gündür. Ancak zamanla Ramazan Bayramı için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunun yanı sıra herhangi bir şeyden önceki gün anlamında da kullanılır.

Arife sözcüğü en geç 1400'lü yıllarda Arapça "arafat" (irfan, bilme) sözcüğünden Türkçeye geçmiştir. Muhtemelen "geleceği haber verme" anlamındaki irafat sözcüğünden gelir. Arapça orijinalinin etkisiyle Türkçede arefe şeklinde kullanımına da rastlanır. Sözcük "Arefe" haliyle Türkçede kadın ismi olarak da kullanılır. Arife sözcüğünün Türkçede "herhangi bir şeyden önceki gün" anlamında kullanımına ise ilk kez 1945 yılında rastlanır.

Arefe günü oruç tutmanın faziletleri nelerdir? Kurban Bayramı arefesinde oruç tutulur mu?

<h3><u>GÜNDEM</u></h3><h3>İzmir'de 6,6 büyüklüğünde deprem</h3><p>İSTANBUL'DA DA HİSSEDİLDİ</p><p>İz

30 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

En garip güvenlik yöntemleri