• $7,3013
  • €8,7829
  • 401.979
  • 1527.45
21 Temmuz 2014 Pazartesi 15:35 | Son Güncelleme:

Ameliyat için kilo alması gerekiyor

Ameliyat için kilo alması gerekiyor

SİVAS'ta doğuştan kalbinde iki delik bulunan 4 aylık Süreyya Döleker ameliyat için kilo engeline takıldı. Küçük kız 500 gram daha kilo alması halinde ameliyat edilecek.

Yüceyurt Mahallesi'nde tek katlı müstakil bir evde yaşayan 7 yıllık evli Hatun- Rıza Döleker çiftinin 4 ay önce kızları Süreyya dünyaya geldi. Ancak bir süre sonra minik Süreyya'da doğuştan iki kalp deliği saptandı. Ameliyat olması planlanan bebeğe kilosunun yetersiz olması engel oldu. 4 kilo olan bebeğin 500 gram daha kilo olması gerektiği belirtildi. İl merkezinde bir lokantada garsonluk yapan baba Rıza Döleker kızının 1 ay önce ateşlendiğini ve doktora götürdüklerini belirterek, "Yapılan muayenede kalpte sorun olduğu belirtildi. Yapılan tetkiklerin ardından kızımın kalbinde biri büyük biri küçük iki tane delik olduğunu öğrendik. Doktorlar acil olarak ameliyat olması gerektiğini söyledi. Bizi İstanbul Koşuyolu Hastanesi Çocuk Kalp Cerrahisine sevk ettiler. Oraya gittik. Oradaki doktorlar da gerekli muayeneyi yaptı. Ama kilo sorunu olduğu için ameliyat yapamadılar. Kızımın ameliyat olabilmesi için yarım kilo daha alması gerektiğini söylediler. Rahatsızlığı nedeni ile kilo alma problemi var. Kilo alması için elimizden geleni yapıyoruz" dedi. 

Aynı şekilde kalp rahatsızlıktan dolayı geçen yıl dünyaya gelen Nur isimli bebeklerini kaybettiğini belirten Döleker, "Onu da kontrol için İstanbul'a sevk etmişlerdi ama götürememiştim. 18 gün yaşadıktan sonra öldü. Bu çocuğum da ölsün istemiyorum" diye konuştu. Yaptığı işten günlük 40-50 lira kazandığını ancak kızının tedavisi için sık sık il dışına çıktıklarını belirten Döleker, masrafları karşılamakta zorlandığını dile getirdi.

Kızının sağlığına kavuşması için dua ettiğini belirten gözüyaşlı annesi Hatun Döleker ise "Çocuğumun diğer kızım gibi ölmesini değil, ameliyat olarak yaşamasını istiyorum" diye konuştu. 

Süreyya'nın önümüzdeki günlerde tedavi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne gideceği ve kilosunun yeterli olması halinde ameliyat olacağı belirtildi. Küçük bebeğin böbreğinde de taş tespit edildiği ve onun için de ayrıca tedavi göreceği öğrenildi.

Ailenin 3 yaşındaki büyük kızları Damla Nur'un ise bir sağlık problemi bulunmuyor.

<p>Türkiye, adı sonradan 'post-modern darbe' olarak konulan müdahaleyle 24 yıl önce tanıştı. Peki, b

28 Şubat bitti mi? 28 Şubat'ın dinamikleri neler?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu