• $8,0905
  • €9,5619
  • 494.646
  • 1144.45
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Şubat 2020 Cuma 11:42 | Son Güncelleme:

Almanya'daki ırkçı saldırıdan kurtulan Türk o anları anlattı: 'Kardeşim, Kelime-i Şehadet getir'

Almanya'daki ırkçı saldırıdan kurtulan Türk o anları anlattı: 'Kardeşim, Kelime-i Şehadet getir'

Almanya'nın Hanua kentinde 9 kişinin hayatını kaybettiği ırkçı saldırıda yaralanan Muhammed isimli Türk vatandaşı, yaşananları anlattı. Muhammed, "Yanımdaki kişinin boğazında delik vardı. Dilini hissedemediğini, nefes alamadığını söyledi. Ona kelime-i şehadet getirmesini söyledim." diye konuştu.

Almanya'nın Hanau kentinde Türklere ait olduğu söylenen iki ayrı nargile kafeye düzenlenen ırkçı terör saldırısında 5'i Türk olmak üzere 9 kişi hayatını kaybederken saldırgan ölü olarak ele geçirildi.

İHA'nın haberine göre, ırkçı saldırıdan yaralı kurtulan Muhammed isimli Türk vatandaşı, yaşananları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Muhammed, yaşanan o anları şu sözlerle anlattı:

"Kesselstadt'da önce dışarıdan 5-6 kere silahla vurulduğunu duyduk. Sonra adamı içeri girerken gördüm, o an yemek yiyordum ben. Hepimiz yemek yiyorduk, sipariş vermiştik.

Adam içeri girdi. 10-12 kişi vardık, 3-4 kişi sadece yaşayabildi, bir tanesi de benim işte. Adam girdi yan tarafa hepsini öldürdü bizim tarafa girdi. İlk önce gördüğünün kafasına sıktı, adam yere yattı. Sonra geldi hepimize sıktı.

Ben duvarın arkasına saklandım, ben duvarın arkasına saklanırken kolumdan vurdu adam. Sonra yere birisinin üstüne yattım, benim üstüme biri daha yattı, onun üstüne de biri yattı; hepimiz bir top gibiydik.

Altımdaki çocuğun boğazında delik vardı. Çocuk bana 'Kardeşim dilimi hissedemiyorum, nefes alamıyorum' dedi. Ona kelime-i şehadet getir dedim. Bağırarak kelime-i şehadet getiriyor ki herkes şehadetini getirsin, kimsede ses yok; sadece biz ikimiz. Sonra adam kaçtı hiçbir şey görmedik."

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Altında ve piyasalarda son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca çiftlik kurdu

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye'yi yeşillendiriyor! İşte ormanlarımızın eski ve yeni halleri