• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
18 Eylül 2020 Cuma 07:56 | Son Güncelleme:

Aleyna Çakır'ın sır ölümünde şüpheli gösterilen Ümit Can Uygun'un annesi ölü bulundu

Aleyna Çakır'ın sır ölümünde şüpheli gösterilen Ümit Can Uygun'un annesi ölü bulundu
DHA

Aleyna Çakır'ın gizemli ölümünün ardından şüpheli olarak gösterilen erkek arkadaşı Ümit Can Uygun'un annesi hayatını kaybetti. Ümit Can Uygun'un çocuk esirgeme yurtlarında öğretmen olarak çalışan annesi Gülay Uygun, Ankara'nın Keçiören ilçesinde boş bir arazide kafasına bir el ateş edilmiş şekilde ölü bulundu. Aleyna Çakır'ın ailesi Müge Anlı'nın programında 'Aleyna Çakır nasıl öldürüldü?' 'Aleyna Çakır'ı kim öldürdü?' sorularının cevap arıyorlardı. Müge Anlı'nın programına telefon ile katılan eski sevgili Ümit Can Uygun ise genç kızın ailesini söylediği sözleriyle çılgına çevirmişti.

Aleyna Çakır'ın gizemli ölümü ile ilgili şüpheli gösterilen ve gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun (48), silahla başından vurulmuş halde dağlık alanda ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Gülay Uygun'un, intihar notu bırakarak yaşamına son verdiği belirlendi.

ÜMİTCAN UYGUN'UN ANNESİ HAKKINDA ŞOK İDDİA

Aleyna Çakır'ın ölümü ile ilgili Müge Anlı'nın programına canlı olarak katılan kişi, Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un, yurtlarda kalan kız öğrencileri kötü yola düşürdüğünü iddia etmişti.

ÜMİTCAN UYGUN İLK KEZ KONUŞTU

Annesinin cesedinin bulunduğu yere gelen Ümitcan Uygun, ilk kez sessizliğini bozdu. Annesi hakkında ortaya atılan iddialara sert tepki gösteren Ümitcan Uygun, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim" dedi.

ÜMİTCAN UYGUN'UN ANNESİNİN AVUKATI: İNTİHAR NOTU BIRAKMIŞ

Uygun ailesinin avukatı Çağatay Cengiz, "Bazı medya maymunları, bu aileyi yok etmek için çeşitli tiyatroları yapmışlardır. Masum bir kadına atılan iftiradır. O kadın, bu iftirayı kendine yedirememiştir. Biz süreci yargı çerçevesinde takip edeceğiz. Gülay Uygun, intihar mektubu da bırakmıştır. Ne olacak şimdi, nasıl geri gelecek Gülay" ifadelerini kullandı.

ALEYNA ÇAKIR OLAYI NEDİR?

Aleyna Çakır, 3 Haziran tarihinde Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulundu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, bir süre sonra sosyal medyaya sızdı. Bunun üzerine Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alındı. Uygun, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

<p class='MSONORMAL'>'DÜNYADA 2 MİLYAR İNSAN BÖCEKLERİ BESİN OLARAK TÜKETİYOR'</p><p class='M

Gelecekte nelerle besleneceğiz?

Bakımı yasak maymun koruma altına alındı

Milli Savunma Bakanı Akar, Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret etti

Sümela Manastırı'nın saklı şapeli için restorasyon çalışması başlatılıyor