• $8,6703
  • €10,3723
  • 496.561
  • 1411.62
04 Haziran 2020 Perşembe 10:41 | Son Güncelleme:

Aksaray bayram namazı saat kaçta?

Aksaray bayram namazı saat kaçta"

Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Bayramının ilk gününde her ilin kendi bayram namazı saatinde minarelerden bayram günlerinin şiârından olan tekbirler getirmek suretiyle bayram coşkusunun yaşanmasına ve herkesin bulunduğu yerde bu sevince katılmasına yönelik bir uygulama yapacaktır.

Diyanet Aksaray Ramazan Bayramı namazı saati vakti ve Duha (kuşluk) namazı kılınışı gündemde en çok araştırılan başlıklar arasında yerini aldı. Koronavirüsle mücadelemizin devam ettiği günlerde bu sene buruk bir bayram yaşayacağız. Büyüklerimizi evinde ziyaret edemeyecek ve bayram namazı kılamayacağız. 

AKSARAY BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇ 2020?

Aksaray'da bayram namazı vakti 24 Mayıs 2020 Pazar günü saat 05:59:00 olarak açıklandı.

DİYANET BAYRAM NAMAZI AÇIKLAMASI

Hanefî mezhebine göre bayram namazının sahih olması için hutbe dışında Cuma namazında aranan şartların yerine gelmesi gerektiğinden, bayram namazının cemaatle kılınması şarttır. Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazını camide cemaatle kılamayanların, evlerinde iki veya dört rekât olarak duhâ/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle nafile namaz kılmaları müstehabtır.

<p class='MsoNormal'>Koronavirüs  dünyada en çok turizm sektörünü zarara uğrattı. Tüm ülkeler kapıla

“Turizmi pandemi sonrasında eski günler bekliyor”

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Aşkı-ı Memnu'nun Bihter Ziyagil'i ölümünün 11. yıldönümünde unutulmadı

Koronavirüsü 10 saniyede teşhis ediyor! Türk bilim insanları geliştirdi