• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
16 Şubat 2021 Salı 23:50 | Son Güncelleme:

Akrabası ‘kötü yolda' dedi, babası emri verdi! Gülistan'a sokakta kardeş kurşunu

Akrabası ‘kötü yolda' dedi, babası emri verdi! Gülistan'a sokakta kardeş kurşunu

Akrabası ‘kötü yolda' dedi, babası emri verdi! Gülistan'ı öz kardeşi namus için vurmuş. Diyarbakır'da sokak ortasında öldürülen Gülistan Şaylemez'in katili, kardeşi Abdullah çıktı. Zanlı, ablasını ‘namus' için öldürdüğünü söyledi. Gülistan'ın 10 gün önce babası ve akrabasından şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır'da önceki gece kaldırımda yürüyen Gülistan Şaylemez'e (37), arkasından yaklaşan kişi, 5 el ateş etti. Şaylemez, olay yerinde hayatını kaybetti. İncelenen görüntülerde, kaçan şüphelinin Gülistan'ın kardeşi Abdullah Şaylemez (28) olduğu belirlendi. Cinayetten 3 saat sonra yakalanan Şaylemez, ablasını 'namus meselesi' nedeniyle öldürdüğünü söyledi. Şüphelinin 11 Şubat'ta Almanya'dan, İstanbul'a geldiği ve olay günü Diyarbakır'a gittiği ortaya çıktı.

BABAM BASKI YAPIYORDU

Gülistan'ın, 10 gün önce babası Abdülvehap Şaylemez ve akrabası Adil S.'den şikayetçi olduğu öğrenildi. Gülistan, 14 Şubat'ta verdiği ifadesinde 7 yıl önce bir evlilik yaptığını belirterek, yaşadıklarını şöyle anlatmış: "Boşanınca babam 'Namusumuzu kirlettin' diye 5 yıldır baskı yapıyor. Geçen ay Almanya'dan Diyarbakır'a geldim. Akrabamız olan Adil S., beni görmüş. Babama, 'Kızın kötü yola düşmüş' demiş. Babam da geldi, beni Bursa'ya götürecekti. Adil'e telefonda "Urfa'da mola yerine yaklaşınca sana haber veririm gelir bizi alırsın" dedi. Korkup, polisi aradım. Sonrasında da 3 gün kadar devlete ait güvenli evde kaldım. Daha sonra da kadın sığınma evine yerleştirildim."

OLAYDAN 2 DAKİKA ÖNCE...

Gülistan ile kardeşinin olaydan iki dakika önce sokakta yürüdükleri anların görüntüsü ortaya çıktı.

TANIMADIĞIM BİRİ GELİP, 'SENİ ÖLDÜRECEK' DEDİ

İfadesinde babasının ve Adil S.'nin kendisini öldürmesinden korktuğunu belirten Gülistan'ın, "Dışarda yürürken yanıma tanımadığım biri geldi. Bana Adil ve babamın beni öldüreceklerini söyledi. 'Sen kimsin?' diye sorduğumda gitti. İkisinden şikayetçiyim" diyerek kadın sığınma evine gitmek istediğini belirttiği öğrenildi.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı