• $7,4041
  • €8,9608
  • 444.088
  • 1569.35
14 Ocak 2021 Perşembe 15:19 | Son Güncelleme:

Akıllara durgunluk veren görüntüler: Tarihi kilisede mangal partisi yaptılar

Akıllara durgunluk veren görüntüler: Tarihi kilisede mangal partisi yaptılar

Tarihi Germuş Kilisesinde mangal yapan kebapçının görüntüleri sosyal medyada tepkilere yol açtı. Kilisede meşale eşliğinde mangal yakan kebapçı, bir süre yöreye özgü ciğer kebabını pişirip yanında bulunan kişilere de ikram etti.

Şanlıurfa'da akıllara durgunluk veren bir görüntü ortaya çıktı. Kentte bir kebapçı, tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yaptı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, kullanıcıların tepkisine yol açtı.

DHA'nın haberine göre, kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Dağyanı Mahallesi'nde bulunan ve 19´uncu yüzyılda yapıldığı tahmin edilen, yapılan kaçak kazılar nedeniyle harabeye dönen Germuş Kilisesi, bu kez, bir lokanta sahibinin mangal yapmasıyla gündeme geldi.

Kebapçı, sosyal medyada farkındalık oluşturmak için kilise içine mangal kurdu. İçerisi harabeye dönen kilisede meşale eşliğinde mangal yakan kebapçı, bir süre yöreye özgü ciğer kebabını pişirip yanında bulunan kişilere ikram etti.

Kilisede düzenlenen ve sosyal medyada paylaşılan mangal partisi, kısa sürede büyük tepki topladı.

MAHALLELİ TEPKİLİ

Dağyanı Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, kilisede mangal partisi yapan kişilere tepki gösterdi. Kilisenin kazma kürek ve iş makineleriyle kaçak kazı yapanlarca harabeye çevrildiğini söyleyen mahalleli, tarihi yapının restore edilmesini istedi. 

Mahallede oturan Übeyit İnci, "Biz defineciler yüzünden perişan olmuşuz. Defineciler genelde gece saatlerinde kazıya geliyor. Biz kendi çabalarımızla bu kültürel mirası koruyoruz. Define arayanlar burayı maalesef harabeye çevirdi. Şimdi ise alkol almak isteyenler, kebap yamak isteyenler buraya geliyor. Kilise yerleşim alanlarının uzağında olduğu için pek göremiyoruz. Definecilerin ve farklı amaçla gelenlerin engellenerek kilisenin restore edilmesini istiyoruz" diye konuştu.


Haberin Özeti

Şanlıurfa'daki bir kebapçı, tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yaptı.

DETAY
• Sosyal medyada paylaşılan görüntüler kullanıcıların tepkisine yol açtı.
• Tarihi kilisenin kaçak kazıcılar ve alkoliklerin ardından şimdi de kebapçılarca mesken tutulduğunu belirten mahalleli, yapının restore edilmesini istedi.
<p>Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel  Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in IrakR

Sincar'daki PKK Varlığı Nasıl Son Bulacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türksat-5A'nın alt sistem testleri tamamlandı

Gediz Deltası'nın Yoılkı atları böyle görüntülendi