• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
01 Eylül 2020 Salı 09:12 | Son Güncelleme:

Akik taşının faydaları ve özellikleri nelerdir? Akik taşı nedir?

Akik taşının faydaları ve özellikleri nelerdir" Akik taşı nedir"

Akik taşının faydaları arasında; ruh sağlığına iyi geldiği ve strese karşı koruduğu saptanmıştır. Boğa burcuna ait olan Akik taşı, bedende bulunan gerginliğe iyi geldiği, nazara karşı kalkan görevi olduğu öne sürülmektedir. Geçmişten günümüze birçok alanda kullanılan Akik taşının faydaları, vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Popüler taşlar arasında yer alan Akik taşının birçok faydası olduğuna inanılmaktadır. Mide ve bağırsak ağrılarına, bedenimizde olan gerginliğe, strese iyi geldiği bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Sert bir yapıya sahip olan Akik taşının faydaları siyah noktalara da iyi geldiği belirtilmiştir.

AKİK TAŞI NEDİR?

Doğada birçok çeşidi ile bulunan Akit taşı, yemen taşı adıyla da bilinmektedir. Takı, kolye ve aksesuar olarak çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

AKİK TAŞI FAYDASI NEDİR?

Akik taşının beden üzerinden birçok olumlu özellik gösterdiği saptanmıştır. Sivilce, akne ve siyah noktalara iyi geldiği, kemik ağrısı yaşayan kişilerde ağrıyı hafiflettiği gözlemlenmiştir. İnsanları ruhsal olarakta iyileştirildiği öne sürülen Akik taşının, uykusuzluğa ve strese iyi geldiği belirtilmiştir.

Bazı inanışlara göre de Akik taşının her türlü beladan koruduğu ya da pozitif olayları üzerine çektiği iddia edilmiştir.

AKİK TAŞININ ANLAMI 

Bundan yaklaşık 10 yıl öncesine kadar akik taşları özellikle İslam coğrafyasındaki ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılıyordu. Hz. Muhammed'in akik taşından yapılmış bir yüzük kullandığı bazı sahih hadis ve sünnet kaynaklarında rivayet edilmektedir.

Bu taşın şifalı olduğunda dair inanışlar günümüze kadar ulaşmıştır. Özellikle aksesuar olarak birçok üründe kullanılmaktadır.

<p>Aleyna Tilki’nin 2015’te henüz 15 yaşındayken Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde arka

Aleyna Tilki'nin sokak müzisyenliği yaptığı anlar sosyal medyayı salladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Aynı kökte büyüyen çam ile köknar ağaçları görenleri hayrete düşürüyor

Sağlık Bakanı Koca, Dilmener Acil Durum Hastanesinde incelemelerde bulundu