• $32,8345
  • €35,6824
  • 2538.65
  • 11089.5
20 Mayıs 2016 Cuma 09:46 | Son Güncelleme:

Ak Parti'de yeni Başbakan Binali Yıldırım oldu

Ak Parti'de yeni Başbakan Binali Yıldırım oldu

Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından yeni Başbakan ne zaman açıklanacak sorusu vatandaşlar tarafından sorulmaya başlandı. Tüm Türkiye'nin merakla beklediği yeni Başbakan temayül yoklamalarının tamamlanması sonrası AK Parti Binali Yıldırım olarak açıklandı. AK Parti 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongre'ye Binali Yıldırım tek aday girecek.

AK Parti MKYK Perşembe saat 11.00'de toplanacak. Toplantı sonrasında yeni genel başkan adayı açıklanacak. AK Parti’nin olağan kongresine sayılı günler kala,"Genel başkan kim olsun?” sorusuna bu kez milletvekilleri, bakanlar, kurucu üyeler, MKYK üyeleri, etik kurulu üyeleri, hakem kurulu üyeleri, il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye başkanları ve il genel meclisi başkanları yanıt verdi. Temayül yoklamalarında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ismi birinci çıktı. Milletvekili ve bakanların büyük bölümü de tercihini Yıldırım'dan yana kullandı.

BİNALİ YILDIRIM'IN EŞİ SEMİHA YILDIRIM HAKKINDA BİLİNMEYENLER İÇİN TIKLAYIN

BİNALİ YILDIRIM HAKKINDA BİLİNMEYENLER İÇİN TIKLAYIN

BİNALİ YILDIRIM'IN DAHA ÖNCE GÖRMEDİĞİNİZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

YENİ BAŞBAKAN AÇIKLANDI 

Binali Yıldırım'dan ilk açıklama

AK Parti genel başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. AK Parti genel başkan adayı Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle;

Aklıma bir şey geldi, Temelm konuşma yapmaya hazırlanıyormuş, kürsüye çıkmış bakmış ki, konuşması yok. Benimki gibi... Sonra dönmüş demiş ki, buraya çıkarken konuşmamı bir Allah biliyordu, bir ben. Şimdi artık Allah biliyor.

Çok değerli dava arkadaşlarım, aziz milletim, değerli basın mensupları. Sözlerimin başında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı milletçe kutluyoruz, tebrik ediyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Gazilerimizi şükranla anıyorum. Çok değerli yol arkadaşlarım, partimizin 19 Mayıs 1919'da Samsun'da doğan milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen güneş gibi 14 Ağustos 2001 tarihinde milletimizin aydınlık geleceğini müjdeleyen bir meşale olduğunu bir kez daha milletimle paylaşmak istiyorum. 

Hepinizin yakından takip ettiği gibi 22 Mayıs, yani bu Pazar günü 2. Olağanüstü Büyük Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili bütün parti teşkilatımız, mahalle temsilcisinden genel başkanına canla başla hazırlıklarımızı büyük bir oranda tamamladık. AK Parti demokrasi şölenine büyük kongreye hazır. Kurucularından biri olmaktan her zaman büyük bir onur duyduğum AK Parti'nin genel başkan adaylığına layık görülmek, benim için onurların en yükseğidir, aynı zamanda da çok büyük bir sorumluluktur. Kongrede görevi devredecek olan sayın genel genel başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum, partimiz adına, milletimiz adına teşekkür ediyorum. 

Kendisi partimizin kurucu genel başkanı ve lideri Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan devraldığı bayrağı bugünlere başarıyla getirmiştir. Parti kongreleri birer demokrasi bayramıdır. AK Parti kongrelerini diğer partilerden ayıran bir özellik vardır, AK Parti kongreleri ayrışma nedeni değil kardeşliğin, bağların, birlikteliğin daha da kuvvetlendirme vesilesidir. Bu kongremizin de çok daha fazla birbirimize kenetlenerek kutlu yürüyüşe devam yolunda bir kararlılık ortaya koyacağına yürekten inanıyorum. Bu süreç içerisinde az önce genel başkan yardımcımızın da ifade ettiği gibi partimizin demokrasi geleneğinde olan istişare süreçleri büyük bir başarıyla sürdürülmüş, partimizin ana kademelerinde, genel merkezinden taşra teşkilatına kadar 800'e yakın mensubu arasında istişareler başarıyla tamamlanmış ve neticede bu toplantılarla genel başkan adayının kim olacağına karar verilmiştir. 

Yapılacak kongrede genel başkan adayı olarak şahsımın gösterilmiş olması dolayısıyla tüm parti mensuplarına, teşkilatıma bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Şunu herkes bilmelidir; AK Parti, bir dava partisidir. Milletin geleceğinin inşa etme partisidir. Geçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir. Kurucu başkanımız, liderimiz başta olmak üzere partimizin her kademesindeki arkadaşlarımızla tam bir uyum içerisinde çalışırak büyük Türkiye hedeflerine ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

Önümüzde büyük kongremiz var. Kongremizde partimizin kutlu yürüyüşe devam sloganıyla belirlediği programını çok daha geniş bir şekilde değerlendireceğiz, milletimizle paylaşacağız. Bugün bu konularda bir detaya girmeye ihtiyaç duymuyorum. İnşallah yapılacak kongre ülkemiz, milletimiz, partimiz için aydınlık yarınlara vesile olacaktır diye düşünüyorum. Buradan Diyarbakır'a, Diyarbakır'da hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şeyi söylemek istiyorum; milletim rahat olsun, bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. 

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sağolun, varolun...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİNALİ YILDIRIM'A HEP KRİTİK YERLERİ VERDİ
 
Deniz Bilimleri Fakültesi'nde başlayan deniz serüvenini İDO'da yaptığı hizmetlerle taçlandırdı. Ak Parti hükümetlerinde 12 yıl kesintisiz Ulaştırma Bakanlığı yaptı. Yol, havalimanı, köprü, tünel denince akla hep onun ismi geldi. Şimdi ise hem Ak Parti hem hükümetin dümenine geçiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da en güvendiği isimlerden biri oldu.
 
AK Parti 14 yıllık geçmişine 4 olağan ve bir olağan üstü kongre sığdırdı. Hiç birinde liderlik ya da liste tartışması yaşanmadı. Bugün de AK Parti Genel Başkanı ve başbakan adayı olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ismi açıklandı. Temayül yoklamasında teşkilat Yıldırım dedi, MKYK'da o isme onay verdi.  Binali  Yıldırım, pazar günü yapılacak kurultayda Yıldırım hem partinin hem hükümetin dümenine geçecek.
 
Erzıncan'nın Refahiye ilçesinde  1955'te dünyaya gelen Binali Yıldırım İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalıştı.
 
1978 – 1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi’ndeçeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1990 – 1991 yılları arasındaİsveç’te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO)ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı.
 
ERDOĞAN İLE DENİZDEN GELEN YOL ARKADAŞLIĞI
 
Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nin (İDO) dümenine geçti.  Babası da denizci olan Erdoğan, İDO’yu  denizi olmayan bir kentten çıkan denizciye emanet etti.  İstanbul’da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı. İstanbul – Yalova ve Bandırma hatlarının açaçan genel müdür oldu. İstanbul’a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal,22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO’yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu.
 
SİYASİ HAYATI 2002 YILINDA AK PARTİ'YLE BAŞLADI
 
Siyasete 3 Kasım 2002 yılında AK Parti Kurucusu olarak girdi. İlk genel seçiminde AK Parti İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e girdi. Ak Parti hükümetlerinde 12 yıl kesintisiz Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en uzun süreli görev yapan Ulaştırma Bakanı oldu.
 
BİR YIL ÖNCE DE ADI GÜNDEME GELDİ AMA...
 
Binali Yıldırım’ın adı Erdoğan sonrasında hem partinin genel başkanlığı hem de başbakanlığı üstlenecek olan isimler arasında geçti. Ancak Erdoğan, 21 Ağustos’ta Davutoğlu’nun adını genel merkezde düzenlenen toplantıda açıkladı. Davutoğlu'nun isminin açıklanmasından birkaç saat sonra ise Yıldırım’ın Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi.
 
O toplantıda şunları söyledi: "Bu basın toplantısında bazılarının ümit ettiği gibi, ellerini ovuşturduğu gibi herkesi şaşırtacak bir açıklama ne yazık ki yapamıyorum. Bunun için bu beklentide olanlar kusura bakmasın. Farklı amaç ve niyet aramak isteyenler, AK Parti içine nifak sokmak isteyenler maalesef bu sefer de elleri boş dönmüşlerdir. AK Parti bugün olduğu gibi yarın da ülkenin daha ileriye gitmesi halkın refahının daha da artırılması için ülkemizde elde edilen güven ve istikrarın devamı için var gücüyle çalışacaktır."
 
Binali Yıldırım basın toplantısının amacının teşekkür olduğunu söyledi. Hatırlatma yaptı: "Şahsıma diğer arkadaşlarda olduğu gibi bu göreve bizi gönüllerinde layık gören milletvekillerimize, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerimize, Merkez Yürütme Kurulu üyelerimize, il başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, kadın örgütlerimize, gençlik örgütlerimize gönüllerinde bize yer verdikleri için bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar partim içerisinde görevlere talip olmadım. Hep verilen görevleri layıkıyla yapmanın gayreti içerisinde oldum. Benim anlayışım partide Başbakanlık da çok onurlu bir görevdir, partinin düz bir neferi olmak da aynı derecede onurlu bir görevdir." Hizmete devam etti.
 
İZMİR'E ADAY OLDU...
 
12 Haziran 2011 seçimlerinde İzmir 2.bölgeden 1.sırada milletvekili seçildi. İzmir’den aday gösterilmesinin en önemli nedeni CHP’nin kalesi olarak görülen ancak altyapı ve işsizlik sorunu ciddi noktada olan şehre mesajdı. Yıldırım, partinin İzmir’de oylarını artırdı. Yıldırım  “İzmir’de artık tek kale değil, çift kale maç oynanıyor” dedi. AK Parti 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde  Belediye Başkan adayı olarak Yıldırım’ı gösterdi. Yıldırım bu nedenle bakanlık görevinden ayrıldı. Bakanlığı 26 Aralık 2013'te karaman Milletvekili Lütfi Elvan'a devretti. Yıldırım yerel seçimde partisinin İzmir’deki  yüzde 30’lar civarındaki oyunu, yüzde 36’ya yükseltti, kazandığı belediye sayısını da birden 6’ya çıkardı ama  seçimi kazanamadı.
 
HEP ERDOĞAN'IN YANINDA OLDU
 
Binali Yıldırım yerel seçimlerden sonra tekrar bakanlık koltuğuna dönmedi. Ama Yıldırım, Erdoğan’ın yanında görmek istediği isimlerin başında geldi. Başbakanlığı döneminde yatırımlardan sorumlu danışmanı olarak görevlendirdi. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması ile birlikte yine danışmanı sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne  geçti. Yıldırım, AK Parti’ye iktidarı süresince oy kazandıran ekonomi ve sağlığın yanında  ulaştırma yatırımları oldu. Yıldırım da, 12 yıllık bakanlığı süresince hızlı tren, Marmaray, internet alt yapısının güçlendirilmesi, havacılık ve yol projelerinin başındaki isimdi. Yıldırım 12 yıl süresince milyarlarca liralık bir çok büyük projede söz sahiplerinden biri oldu. Projelerini anlatırken şunları söyledi: “2003 yılından bugüne kadar ulaştırmaya, haberleşmeye yaptığımız yatırımların tutarı 140 milyar Türk lirasıdır. Bu 140 milyarın yüzde 64’ü kara yoluna, diğeri de diğer bölümlere gitmiştir, detayına girmiyorum. Bunun içinde 21 milyar yap-işlet-devret yani bütçe dışı kaynaklarla yapılan işler, 119 milyar da bütçe kaynaklarıyla yapılan işler vardır. Toplam 3.668 projede çalıştık ve hâlâ da çalışıyoruz. Devam eden projelerimizin tutarı 168 milyar Türk lirasıdır. Bunun 82 milyar lirası bugün itibarıyla tamamlanmış, 86 milyarlık kısmıda hâlen devam etmektedir."
 
BAKANLIĞI DÖNEMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖNEMLİ PROJELER
 
2003 – 2013 yılları arasında 17.500 km bölünmüş yol inşaatı
 
2002 yılında 26 adet olan aktif havalimanı sayısının 55’e çıkarılması
 
Ankara – Eskişehir, Ankara – Konya, Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren projeleri
 
Marmaray projesi ile İstanbul’un Asya ve Avrupa yakalarının denizaltından demiryolu ile birbirine bağlanması,
 
İstanbul’un iki yakasını denizin altından birbine bağlayacak olan Avrasya Tüneli
 
3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü)
 
İstanbul – İzmir Otoyolu ve dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü
 
1213 km Yüksek Hızlı Tren demiryolu hattı inşaası, 9350 km konvansiyonel demiryolu hattının yenilenmesi
 
Avrupa’nın en büyük konteyner limanlarından biri olan Çandarlı Limanı
 
Dünya’nın en büyük havalimanlarından biri olacak olan İstanbul 3. Havalimanı
 
Dünyada %5 büyüyen havacılık sektöründe Türkiye’de %15 lik büyüme

BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

20 Aralık 1955 tarihinde Erzincan’ın Refahiye ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesinden mezun olan Binali Yıldırım, mezun olduğu bölümde yüksek lisans yaptı.

1978’den 1993 senesine kadar Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulundu.

1990-1991 tarihleri arasında İsveç’te Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ne ait olan Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konularında ihtisas eğitimini aldı. Aldığı bu eğitim süresince toplam 6 ay İskandinav ülkeleri ve Avrupa’da bulunan çeşitli ülkelerin limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile beraber incelemelerde bulundu.

1994-2000 tarihleri arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) da Genel Müdürlük görevini üstlendi. Genel Müdürlük görevi esnasında İstanbul’da toplu taşımacılığın denize taşımacılığına kaydırılması yönünde çok önemli projelere imza attı. Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul’a Deniz İşletmelerine kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesini alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına sokmayı başardı. 1999 tarihinde ise deniz toplu taşımacılığı ve turizme olan katkılarından ötürü uluslararası “Skal” kulübünce verilen kalite ödülüne layık görüldü.

Halen uluslararası denizlerde yolcu ve yük taşımacılığı ile denizcilik konularında danışmanlık yapan şirketinde çalışmalarını devam ettirmektedir.

Muhtelif sivil toplum kuruluşlarındaki üyeliklerin yanı sıra Piri Reis Denizcilik Vakfı ve Refahiye Kültür ve dayanışma Derneği Başkanlık görevlerini devam ettirmektedir.

58 ve 59. Hükümetlerde Ulaştırma Bakanlığı görevlnde bulundu. 60. Hükümet’te yeniden Ulaştırma Bakanı seçildi.

İngilizce ve Fransızcayı iyi düzeyde bilen Binali Yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır.

BEKİR BOZDAĞ KİMDİR?

(1 Nisan 1965, Akdağmadeni, Yozgat), Türk ilahiyatçı, avukat ve siyasetçidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22., 23. dönem ve 24. dönem Yozgat milletvekili olan Bozdağ, AKP grup başkan vekilliği yapmıştır. 6 Temmuz 2011-25 Aralık 2013 tarihlerinde 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde başbakan yardımcılığı görevinde bulunmuş 25 Aralık 2013 tarihinde yapılan revizyon ile Adalet Bakanı olarak görev aldı. 7 Mart 2015 tarihinde Anayasa’nın 114'üncü maddesi gereğince 7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi görevini müsteşar Kenan İpek'e devretmiştir.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitiren Bekir Bozdağ, yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalı'nda tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve daha sonra serbest avukatlık yaptı. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEHMET MÜEZZİNOĞLU KİMDİR?

9 Ocak 1955'te Batı Trakya Gümülcine'de doğan Müezzinoğlu, çocukluk ve gençlik yıllarını Rumeli'de geçirdi.

Müezzinoğlu, 1970 yılında İstanbul'a geldi. Lise tahsilini İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Batı Trakya'ya döndü. Genç bir doktor olarak ideallerini gerçekleştirmenin ancak ata vatanında mümkün olduğunu düşündüğünden, 1983 yılında Meriç Nehri'ni aşarak Türkiye'ye iltica etti.

1983-1986 yılları arasında İstanbul Haseki Hastanesinde iç hastalıkları ihtisasını tamamlayan Müezzinoğlu, 1986 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu.

Müezinoğlu, aktif siyaset hayatına 1992 yılında Refah Partisi'nde katıldı. AK Parti'nin kuruluş çalışmalarında yer aldı ve İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2002 - 2007 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptı. 2007 Genel Seçimlerinde İstanbul, 2011 Genel Seçimlerinde Edirne'den milletvekili seçilen Müezzinoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 57. Sağlık Bakanı oldu. 2014 yılında Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından tekrar Sağlık Bakanlığı görevine atandı.

2007 seçimlerinde İstanbul, 2011 seçimlerinde Edirne, 2015 seçimlerinde ise 25. dönem Bursa milletvekili seçildi.

Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneğinin Kurucu üyesi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin üyesi olan Müezzinoğlu, orta düzeyde Yunanca ve İngilizce biliyor. Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

NUMAN KURTULMUŞ KİMDİR?

23 Mart 1959 yılında Ordu'nun Ünye ilçesinde dünyaya gelen Numan Kurtulmuş beş çocuklu ailenin tek erkek çocuğuydu. Numan Kurtulmuş'un ismi dedesinden geldiği bilinmektedir.

İsmini dedesinden almıştır

İsmini aldığı dedesi Numan Kurtulmuş, Kurtuluş Savaşı’nda Çanakkale, Erzurum, Batum ve Azerbaycan cephelerinde binbaşı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Balkan Savaşında savaşmış ve Sakarya Meydan Savaşında yaralanarak gazi olmuştur. Aynı zaman da yazar olan Numan Kurtulmuş'un dedesi latin harfleriyle yazılmış ilk Türkçe ilmihal kitabı olarak bilinen Amentü Şerhi’nin yazarıdır. Babası İlim Yayma Cemiyeti’nin önde gelen isimlerinden Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş’tur. Numan Kurtulmuş 1988’de Sevgi Kurtulmuş ile evlenmiş ve Ayşe, İsmail ile Emir adlarında üç çocukları olmuştur.

İlk ve ortaokulu Ünye’de okuyan Kurtulmuş, lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde yaptı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini ve 1984 yılında da yüksek lisans eğitimini bitirdi.

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

1978 İstanbul doğumlu olan Berat Albayrak, Yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere 1996 yılından beri yürüttüğü özel sektör kariyerini 2013 yılı sonu itibariyle genel müdür olarak bitirdi.

2014 yılı başlarından beri bir gazetede yazarlık ve üniversitede öğretim üyesi olarak kariyerine devam ediyor. Bankacılık ve finans üzerine doktora sahibi.

12.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, Evli ve iki çocuk babasıdır.

Beklenen açıklama geldi... Türkiye-Yunanistan sınırına yeni köprü!
Beklenen açıklama geldi... Türkiye-Yunanistan sınırına yeni köprü!

Beklenen açıklama geldi... Türkiye-Yunanistan sınırına yeni köprü!

Türkiye'den doğal gaz ve petrol hamlesi! Yeni keşifler arayacak
Türkiye'den doğal gaz ve petrol hamlesi! Yeni keşifler arayacak

Türkiye'den doğal gaz ve petrol hamlesi! Yeni keşifler arayacak

Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 43'e düştü
Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 43'e düştü

Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 43'e düştü