• $8,3591
  • €9,9428
  • 485.802
  • 1401.04
3 Temmuz 2020 Cuma 16:23 | Son Güncelleme:

Afrika'dan Türkiye'ye okumaya gelen genç adam Müslüman oldu

Afrika'dan Türkiye'ye okumaya gelen genç adam Müslüman oldu
IHA

Afrika'nın Togo eyaletinden Kayseri'ye okumak için gelen Knansoh Colani, ihtida töreni ile Müslüman oldu ve Selami ismini aldı.

Afrika'nın Togo eyaletinden Kayseri'ye İnşaat Mühendisliği okumaya gelen Knansoh Colani, İslamiyetten ve Müslümanlardan etkilenerek Müslüman olmaya karar verdi.

Kayseri İl Müftülüğünde düzenlenen İhtida töreni ile Müslüman olan adama İl Müftüsü Şahin Güven tarafından İslam’ın ve imanın şartları anlatıldı. Daha sonra Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan 31 yaşındaki adam, ismini Selami olarak değiştirdi.

İslam’ı tanıma fırsatı bulunca Müslüman olmayı tercih ettiğini söyleyen Selami Colani,“Daha öncesinde çevremden de Müslüman olanlar vardı ama İslam’ı daha yakından tanıma şansını önceden elde edememiştim. Türkiye’ye gelince de İslam’ı daha fazla tanıma şansım oldu etrafımdaki insanlar sayesinde. Ben de bu sayede Müslüman olmayı tercih ettim” dedi.

İslami tanıdıkça Müslüman olmayı tercih ettiğini ifade eden Selami Colani sözlerine şöyle devam etti:

"Daha öncesinde çevremden de Müslüman olanlar vardı ama İslam’ı daha yakından tanıma şansını önceden elde edememiştim. Türkiye’ye gelince de İslam’ı daha fazla tanıma şansım oldu etrafımdaki insanlar sayesinde. Ben de bu sayede Müslüman olmayı tercih ettim."

İhtida töreninin ardından İl Müftüsü Şahin Güven, Selami Colani’ye Kur’an-ı Kerim hediye etti.

<p>HDP'nin kapatılma davasına ilişkin konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, 'Anayasa mahkemesi HDP'yi k

MHP Lideri Bahçeli: HDP kapatılsın

Komana Antik Kenti'nde kazı çalışmaları başladı

Trabzonspor, bugün 54. yaşını kutluyor.

''Doğuzağaç'' adıyla Uluslararası Meteorit Veri Bülteni'ne işlendi