• $ 6,1291
  • € 6,8545
  • 252.83
  • 84.596
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erdoğan, “Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz” dedi

Af son dakika haberleri araştırılıyor. Af yasası ne zaman çıkacak? MHP’nin af yasasını gündeme getirmesinin ardından hükümet tarafından yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor.

Af son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Af yasası ne zaman çıkacak sorusu MHP af teklifinin ardından merak ediliyor. Vatandaşlar af yasasının çıkarılıp çıkarılmayacağını öğrenmek istiyorlar. Detaylar aksam.com.tr'de

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AF AÇIKLAMASI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam Kampı’nın kapanışında önemli açıklamalarda bulundu. MHP’nin af teklifiyle ilgili değerlendirme yapan Erdoğan, “Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz” dedi. 

Başkan Erdoğan şunları söyledi: 

AFLA RANT OLMAZ 

“Geçmişte birçok af çıkarıldı. Affı çıkaranlar ‘bu aftan ne kadar siyasi rant elde ederiz’ diye düşündüler. Arkadaşlar biz böyle düşünemeyiz. Rahşan affından gördük daha önceki aflarda gördük. Biz aynı şekilde adım atamayız. Ve ölçü belli… Bu ölçüye göre biz talimatımızı başta adalet bakanımız olmak üzere verdik. Yapabilecek bir şey var bunu en geniş bir şekilde çalışmalarınızı yapın. Bu konuda ne gibi bir adım atarız bakarız. Efendim ‘cezaevleri dolmuş.’ Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz. Afta öncelikli ölçümüz maşeri vicdan. MHP’nin teklifi kendisine ait. AK Parti olarak nasıl bir teklifle çıkarız, arkadaşlarımızın çalışmasıyla ortaya çıkacak.” 

Görüşme Macaristan dönüşü 

Af konusundaki çalışmaların takvimiyle ilgili bir soru üzerine Başkan Erdoğan, iki günlük Macaristan seyahatinin başlayacağını hatırlatarak, “Macaristan’dan döndükten sonra, arkadaşlarımız zaten şu anda çalışıyorlar. Bu çalışmalar konusunda bizim hukukçu arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar da var, bu çalışmaların hepsini bütünleştireceğiz, kendilerinden brifing alacağım. 

BRİFİNGLER YAPILACAK

Bu brifingler neticesinde nasıl bir yaklaşım ortaya koyacağız, bunu açıklayacağız” ifadesini kullandı. Erdoğan, bir başka soruya karşılık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinin Macaristan dönüşü olabileceğini bildirdi. “MHP’nin af teklifi dışında, AK Parti başka bir teklif mi hazırlayacak? Açıklamanızdan bunu mu anlamalıyız” sorusuna Erdoğan, “Hayır, yani o affı nereye kadar paylaşırız, nereye kadar paylaşmayız, bu konuda şüphesiz ki bir duruşumuz, görüşümüz olacaktır” cevabını verdi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Ramazanda hangi besinleri tüketirsek tok kalma süremizi uzatabiliriz? Orucu daha tahammüllü tutmak i

Ramazanda Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir?

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Ertuğrul Gazi gerçekte nasıl öldü? Ertuğrul Gazi Kimdir?

558 yıllık Tarihi Kapalıçarşı'nın çatısı ve alt yapısı tamamlandı