HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6378
  • 6,4735
  • 222.146
  • 97.453
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Erdoğan, “Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz” dedi

Af son dakika haberleri araştırılıyor. Af yasası ne zaman çıkacak? MHP’nin af yasasını gündeme getirmesinin ardından hükümet tarafından yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor.

x

Af son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Af yasası ne zaman çıkacak sorusu MHP af teklifinin ardından merak ediliyor. Vatandaşlar af yasasının çıkarılıp çıkarılmayacağını öğrenmek istiyorlar. Detaylar aksam.com.tr'de

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AF AÇIKLAMASI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam Kampı’nın kapanışında önemli açıklamalarda bulundu. MHP’nin af teklifiyle ilgili değerlendirme yapan Erdoğan, “Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz” dedi. 

Başkan Erdoğan şunları söyledi: 

AFLA RANT OLMAZ 

“Geçmişte birçok af çıkarıldı. Affı çıkaranlar ‘bu aftan ne kadar siyasi rant elde ederiz’ diye düşündüler. Arkadaşlar biz böyle düşünemeyiz. Rahşan affından gördük daha önceki aflarda gördük. Biz aynı şekilde adım atamayız. Ve ölçü belli… Bu ölçüye göre biz talimatımızı başta adalet bakanımız olmak üzere verdik. Yapabilecek bir şey var bunu en geniş bir şekilde çalışmalarınızı yapın. Bu konuda ne gibi bir adım atarız bakarız. Efendim ‘cezaevleri dolmuş.’ Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz. Afta öncelikli ölçümüz maşeri vicdan. MHP’nin teklifi kendisine ait. AK Parti olarak nasıl bir teklifle çıkarız, arkadaşlarımızın çalışmasıyla ortaya çıkacak.” 

Görüşme Macaristan dönüşü 

Af konusundaki çalışmaların takvimiyle ilgili bir soru üzerine Başkan Erdoğan, iki günlük Macaristan seyahatinin başlayacağını hatırlatarak, “Macaristan’dan döndükten sonra, arkadaşlarımız zaten şu anda çalışıyorlar. Bu çalışmalar konusunda bizim hukukçu arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar da var, bu çalışmaların hepsini bütünleştireceğiz, kendilerinden brifing alacağım. 

BRİFİNGLER YAPILACAK

Bu brifingler neticesinde nasıl bir yaklaşım ortaya koyacağız, bunu açıklayacağız” ifadesini kullandı. Erdoğan, bir başka soruya karşılık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinin Macaristan dönüşü olabileceğini bildirdi. “MHP’nin af teklifi dışında, AK Parti başka bir teklif mi hazırlayacak? Açıklamanızdan bunu mu anlamalıyız” sorusuna Erdoğan, “Hayır, yani o affı nereye kadar paylaşırız, nereye kadar paylaşmayız, bu konuda şüphesiz ki bir duruşumuz, görüşümüz olacaktır” cevabını verdi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
İstanbul´da ani gelişen olaylara müdahale edebilmesi için yaklaşık 16 bin polis ve bekçiye komando e

Görüntüler İstanbul´dan: 16 bin kişiye komando eğitimi verildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'2045'ten geliyorum' dedi alay konusu oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar