• $7,381
  • €8,9364
  • 437.562
  • 1467
06 Ocak 2021 Çarşamba 14:22 | Son Güncelleme:

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti mi? Adnan Bali kimdir, kaç yaşında?

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti mi" Adnan Bali kimdir, kaç yaşında"

Adnan Bali ile ilgili Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü'nden beklenen açıklama geldi. İstifa ettiği iddiası üzerin üzerine birçok kişi, "İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti mi? Adnan Bali kimdir, kaç yaşında?" sorularına cevap arıyordu. Bali'den konuay yönelik açıklama geldi. ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi mezunu olan Bali hakkında detaylar...

Adnan Bali, Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü görevinden ayrıldığı iddiaları ile ilgili net bir bilgi geldi. Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettişi Yardımcısı olarak 8 yıl boyunca çalışan Bali, ODTÜ'de Ekonomi alanında eğitim almıştır. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti mi? Adnan Bali kimdir, kaç yaşında?

ADNAN BALİ İSTİFA MI ETTİ?

AA'da yer alan haber göre; Adnan Bali yaptığı açıklamada Mart ayında görevinden ayrılacağını duyurdu. İşte Bali'nin açıklaması;

"1 Nisan 2011'den bu yana büyük bir gururla ve mutlulukla, onurla sürdürdüğüm Genel Müdürlük görevimi, mart ayının sonlarında yapılacak olan Genel Kurul tarihi itibarıyla bırakacağım. O tarihe kadar da Genel Müdürlük görevime devam edeceğim. Genel Kurul irade gösterirse İş Bankası'nda Yönetim Kurulu'nda görev yapmaya devam edeceğim. Bu bizim geleneklerimiz ve kurumsal prensiplerimiz arasında vardır. Geçmişte de örnekleri vardır." ifadelerini kullandı.

ADNAN BALİ KİMDİR?

ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. 1986'da Türkiye İş Bankası'na 1986 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamış, 1994 yılına kadar 8 yıl boyunca bu görevde bulunmuştur.

Daha sonra aynı bankada çeşitli pozisyonlarda müdürlük ve müdür yardımcılığı yapmış ve 2006 yılında genel müdür yardımcısı olarak atanmıştır. Bu görevde 5 yıl kaldıktan sonra Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken Ersin Özince'nin yerine, 2011 yılında Genel Müdür olarak atanmıştır. 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran kimdir? Hakan Aran kaç yaşında, nereli?

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmeme

Başkan Erdoğan'dan uluslararası topluma çağrı: Harekete geçin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Aizanoi Antik Kenti'nde ''Roma'nın sikke koleksiyonu'' bulundu

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum Olağan Kongresi'ne canlı bağlantı ile katıldı