• $8,2426
  • €10,0401
  • 485.888
  • 1441.33
26 Mart 2018 Pazartesi 11:20 | Son Güncelleme:

Adana'da çöpe atılan bebek mahalleyi ayağa kaldırdı

Adana’da yeni doğmuş bir erkek bebek, çöp atılan yerde çıplak halde kağıt üzerine bırakılmış olarak bulunan bebek, mahalleliyi ağlattı.

Küçük çocuk, çöplerin arasında kağıt üzerinde çıplak bir erkek bebek olduğunu görünce hemen mahalledeki kadınlara haber verdi. Olay yerine gelen Şefika Tanırgan, bebeği alıp Hanım Yalyanç’ın evine götürdü. Yalyanç çıplak olan bebeği hemen giydirdi.

MAHALLE SAKİNİ: O ÇOCUĞUN KADERİNE AĞLIYORUM

Mahalleli hemen durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bu arada, bebeğin sokağa çıplak halde atıldığını öğrenen mahalle sakinleri Yalyanç’ın evine geldi. Mahalle sakinlerinden birisi gazetecinin neden ağlıyorsunuz sorusuna "Bir lokma çocuk, dünyadan haberi, bu kadar vicdansızlık olur mu? O çocuğun kaderine ağlıyorum. Geleceği ne olacak..." diyerek hıçkırıklara boğuldu.

Hanım Yalyanç ise bebeğin erkek olduğunu, göbek bağının bile kesilmediğini, görgü şahitlerinin peçeli bir kadının bıraktığını söylediğini kaydetti.

ADI "UMUT" OLDU

Polis bebeği mahalleliden alarak sağlık ekiplerine teslim etti. Ambulansa alınan bebek burada sağlık kontrolünden geçirildi. Polis bebeğe "Umut" adını koydu. Bebek daha sonra ambulans ile Adana Şehir Hastanesi'ne götürüldü. Bebek sağlık kontrolünden sonra Sevgi Evlerine yerleştirilecek. Polis ise çevrede bebeği getirip atan kadını bulmaya çalışıyor.

(İHA)

<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Demirspor, Süper Lig'e çıktı; Adanalılar çıldırdı!

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor