• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
15 Şubat 2021 Pazartesi 10:50 | Son Güncelleme:

Hatalı basılan 50 lirayı, 20 bin liraya satıyor

Hatalı basılan 50 lirayı, 20 bin liraya satıyor
DHA

Amasya'da esnaf Ahmet Uçar, üzerinde basım hatası olan 50 lirayı satışa çıkardı. Koleksiyonerlerin ilgisini çeken Uçar, 20 bin liraya alıcı bulunduğunu dile getirdi.

Amasya'da esnaf Ahmet Uçar, eline geçen hatalı basım 50 TL'yi satışa çıkardı.

DHA'da yer alan habere göre, Merkeze bağlı Suluova ilçesinde esnaf Ahmet Uçar'ın elinde bulunan 50 TL'lik banknot, diğer paralardan farklılığıyla dikkati çekiyor. Paranın ön yüz sağ üst köşesinde "50" yazması gerekirken, basım hatasından dolayı sadece "5" yazıyor. Uçar, ilk başta sahte olduğunu düşündüğü parayı, bankaya götürdü. Burada yapılan kontrolde paranın hatalı basıldığı belirlendi.

20 BİN LİRAYA ALICI

Ahmet Uçar, bu tür hatalı basılan paralara koleksiyonerlerin büyük ilgi gösterdiğini belirterek "Basım hatası olan 50 TL'yi internet sitelerinden ve televizyonlardan daha önce görmüştüm. Ve bu paranın koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğünü tahmin ettim. Birkaç arkadaşımla görüşmem neticesinde yüksek fiyatlara alıcı bulunabileceğini bana söylediler.

Görüşmelerim sonrasında 20 bin lira gibi bir fiyata benden alabileceklerini öğrendim. Para koleksiyoncuları ve bu para ile ilgilenenlerin benimle iletişime geçmelerini istiyorum." dedi.


Haberin Özeti

"Hatalı basım parasını satışa çıkaran vatandaş" haberlerinin sonuncusu Amasya'dan geldi.

DETAY
• Sağ üst köşesinde "50" yazması gereken banknotta "5" rakamını gören vatandaş, elindeki koleksiyonluk paraya 20 bin liradan alıcı buldu.
<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Suya yumurta kırarak balık avladı! Böylesi ne görüldü ne de duyuldu

Biz fark etmeden etrafımızı saran yüzler

Sabahları kendinizi yorgun hissediyorsanız bu karışımı deneyin