• $8,6197
  • €10,3496
  • 504.046
  • 1431.31
12 Haziran 2021 Cumartesi 10:47 | Son Güncelleme:

40 yaş üstü ne zaman aşı olacak, tarih verildi mi? 40 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır?

40 yaş üstü ne zaman aşı olacak, tarih verildi mi" 40 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır"

40 yaş üstü aşı randevusu yoğun olarak araştırılan konularda oldu. Sağlık Bakanlığı, aşılamanın 4 grup halinde süreceğini duyurmuştu. Vatandaşlar ilk olarak e-nabız sistemi üzerinden aşı durumunu öğrenecek ve randevularının alabilecek. Peki, 40 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? 40 yaş üstü ne zaman aşı olacak, tarih verildi mi?

40 yaş üstü aşı randevusu almak isteyen vatandaşlar aramalarında konuya geniş yer veriyor. Koronavirüs salgının ardından aşı çalışmalarından sonuçlar alındı. Ülkemizden de 4 grup halinde sürecek aşılamada 1 Haziran itibarıyla 50 yaş ve üzeri vatandaşlar için randevu sistemi açılmıştı. 40 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? 40 yaş üstü ne zaman aşı olacak, tarih verildi mi?

40 YAŞ ÜSTÜ AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Koronavirüs aşı çalışmaları, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda oluşturulacak olan takvim ile ilerleme kaydediyor.

Turkiye.gov.tr ya da e devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arama bölümünden MHRS yazarak ulaşmak ve koronavirüs aşısı için randevu almak mümkün. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

Kişi, aşı yapılacak öncelikli grupta bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendiriliyor. Uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyor. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderiliyor.

Kovid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

40 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN AŞI OLACAK, TARİH VERİLDİ Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılamaya yarından itibaren (10 Haziran) 45 yaşa düşürüyoruz. Hafta başında 4 milyon 200 bin doz BioNTech aşısı gelecek" açıklamasını yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan aşı takvimine göre, ikinci aşılama aşaması 50 yaş ve üstü ile son bulacak. Takvimin üçüncü aşamasının ise 40-49 yaş grubundakilerin aşılanmasıyla başlayacak.

9 Haziran günü gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası 40 yaş üstü vatandaşların da gelecek pazartesi gününden itibaren aşılanmasına başlanabileceği belirtildi.

  • 40 yaş aşı
  • 40 yaş üstü aşı randevusu
  • 40 yaş üstü aşı
  • 40 yaş üstü ne zaman aşı olacak
  • 40 yaş üstü aşı randevusu nasıl aılınır
<p>Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Gümrük Muhafaza ekiplerinin Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçiril

Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi

Can Azerbaycan! Millilere Bakü'de büyük destek

Sherlock Holmes filmine konu olan 'deli bal'da üretim dönemi başladı

Marmara Denizi'nin dibindeki yoğun müsilaj görüntülendi