• $8,1466
  • €9,7188
  • 454.372
  • 1375.91
15 Ocak 2021 Cuma 22:32 | Son Güncelleme:

4 kıtada 13 ülke gezdi, Türkiye'ye hayran oldu

4 kıtada 13 ülke gezdi, Türkiye'ye hayran oldu

Japon fotoğrafçı Hirohisa Tajima, 10 yıl sürecek dünya turunda bisikletiyle 4 kıtada, 13 ülkeyi gezdi. Demre'ye gelen gezgin, “Türkiye'nin etkileyici bir tarih ve doğa zenginliği var” dedi.

Japon fotoğraf sanatçısı Hirohisa Tajima, 10 yıl boyunca dünyayı sırt çantası ve bisikletiyle gezmeye karar verdi. Bu geziyi hayatının işi olarak gören Tajima, Almanya, Fransa, Arjantin, Bolivya, Peru, Hindistan, Endonezya ve Fiji’yi gezdi.

40 BİN KİLOMETRE YOL YAPTI

2020’de Vietnam, Kamboçya ve Tayland’ı gezen Tajima, Yunanistan’da sınırlar açılınca da Atina’ya geldi. Bulgaristan’ı da gezen Tajima, 20 Kasım’da Türkiye’ye giriş yaptı. Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla’yı gezen Tajima, Antalya Demre’ye geldi. Türkiye’de 3 ay gezecek ve ardından Gürcistan’a geçecek olan Tajima, oradan Ermenistan ve İran’a gidecek. Bugüne kadar otostopla ve bisikletle 40 bin kilometre yol alan Hirohisa Tajima, Türkiye’de şu ana kadar bin 400 kilometre yol yaptı.

İNSANLARI MİSAFİRPERVER

Tajima, “Türkiye’nin etkileyici bir tarih ve doğa zenginliği var. Her yerde tarihin her döneminden kalma antik kent var. Türk insanı çok sıcakkanlı ve misafirperver. Hayalimi gerçekleştirmek için yola çıktım. Instagram’da bir blok oluşturdum. Çektiğim fotoğrafları, izlenimlerimi yazıyorum” dedi.

<p><strong>ALTIN POWELL SONRASI DÜŞTÜ</strong><br></p><p>Altın, Fed Başkanı Powell'ın ABD büyümesi v

Haftanın Ekonomi Başlıkları... Powell Konuştu, Altın düştü

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü