• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
30 Ağustos 2021 Pazartesi 09:30 | Son Güncelleme:

Bugün toplu taşıma bedava mı? 30 Ağustos'ta otobüs, metro, Marmaray ücretli mi, ücretsiz mi?

Bugün toplu taşıma bedava mı" 30 Ağustos'ta otobüs, metro, Marmaray ücretli mi, ücretsiz mi"

30 Ağustos'ta toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağı yakından takip edilen konu başlıklarından oluyor. Ülkemizde her yıl Büyük Taarruz'u anmak amacıyla bu önemli gün çoşku ile karşılanıyor. Milli bayramlarımızdan biri olan 30 Ağustos'ta otobüs, metro, Bugün toplu taşıma bedava mı? 30 Ağustos'ta otobüs, metro, Marmaray ücretli mi, ücretsiz mi? Haberimizin içerisinden konuya dair detaylara ulaşabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda toplu taşıma kullanacak olan vatandaşlar araştırmalarında 30 Ağustos'ta otobüs, metro, Bugün toplu taşıma bedava mı? 30 Ağustos'ta otobüs, metro, Marmaray ücretli mi, ücretsiz mi? gibi sorulara yanıt arıyor. Ülkemizde milli bayramlarda ulaşım araçlarından indirim ya da ücretsiz tarife ile seferler düzenleniyor. İşte konuya dair merak edilenler...

30 AĞUSTOS'TA TOPLU TAŞIMA BEDAVA MI?

30 Ağustos'ta toplu taşımanın bedava olup olmayacağı merak edilen konulardan oluyor. İETT'den yapılan açıklamaya göre İstanbul'daki toplu taşıma araçları bu bayram da ücretsiz hizmet verecek. Vatandaşlar İstanbulkart entegrasyonu ile hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarını kartını okutarak ücretsiz kullanacak.

İzmir'de de toplu taşıma araçları vatandaşın ücretsiz kullanımına sunulacak.

EGO Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre; EGO otobüsleri, metro ve ANKARAY da bayram dolayısıyla ücretsiz hizmet verecek. Ücretsiz ulaşım imkanı 30 Ağustos sabahı saat 06:00'da başlayıp 24:00'e kadar devam edecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal bir bayram.

Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan orduları İzmir'e kadar takip edilmiş; 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder. İlk kez 1924 yılında Afyon'da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü, Türkiye'de 1926'dan itibaren Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

  • 30 Ağustos toplu taşıma ücretli mi
  • 30 Ağustos toplu taşıma
  • 30 Ağustos otobüsler ücretli mi
  • 30 Ağustos marmaray
  • 30 Ağustos iett
  • 30 Ağustos metrobüs
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!