• $8,4343
  • €10,1906
  • 494.828
  • 1441.33
02 Nisan 2018 Pazartesi 11:17 | Son Güncelleme:

PÖH ilanı bekleyenler dikkat! 23. dönem POMEM alımlarıyla ilgili açıklama geldi!

PÖH ilanı bekleyenler dikkat! 23. dönem POMEM alımlarıyla ilgili açıklama geldi!

Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 22. Dönem için 10 bin polis adayı öğrenci alımı yapılacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan, 22. dönem POMEM için başvuru sayısının 22 binlerde olduğunu , başvuruların 23 Mart'ta sona ereceğini söyledi.

Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem POMEM alımı için tarihler belli oldu. Alımların polis özel harekat alımı şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor! işte detaylar... 

POMEM PÖH PMYO PAEM polis alım sözlü mülakat soruları için tıklayınız

POMEM-PAEM Polis alım başvuru koşulları için tıklayınız

PÖH Polis Özel Harekat yaş şartı ve hesaplama için tıklayınız

2018 VE 2019 ÖZEL HAREKAT POLİS ALIMLARI

Milyonlarca polis adayının Emniyet Genel Müdürlüğü polis özel harekat alımları için duyuru yapılmasını beklemekte. Diğer yandan 2018 ve 2019 yılı özel harekat alımlarında alım yapılacak sayısı arttıracak gelişmeye göre Bakanlar Kurulu kararına göre Çankırı ilinde Polis Özel harekât Polis Eğitim merkezi kurulacak. Eğitim merkezine bağlı olarak ta 4 şube müdürlüğü kurularak, polis özel harekât polis adaylarının eğitimine açılacak. Daha fazla polis adayının eğitimi yapılacağı için PÖH alımlarının yeni dönemlerde sayısının fazla olması beklenmekte.

YENİ AÇILAN PÖH EĞİTİM MERKEZLERİ

Trabzon, Malatya, İzmir, Konya illerinde de Özel Harekat müdürlükleri kuruldu. Bakanlar Kurulu kararına göre Diyarbakır, Batman, Erzurum, Van illerindeki özel harekat eğitim merkezleri ise kapatıldı. çankırı Polis Harekat Eğitim merkezi açıldı.

LİSE MEZUNU PÖH ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanması için Polis Özel Harekat (PÖH) alımının yapılması bekleniyor. Peki lise mezunu PÖH alınacak mı? PÖH alımları POMEM kapsamında yapılmaktadır. POMEM'e başvuru için adayların en az ön lisans mezunu olması gerekmektedir. Yani PÖH alımlarına en az ön lisans ve üzeri mezunlar garanti olarak başvuru yapabilecektir.

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor