• $8,1613
  • €9,8163
  • 467.946
  • 1347.91
30 Haziran 2018 Cumartesi 01:50 | Son Güncelleme:

CTE son dakika personel alım sonuçları sonuç sorgulama sayfası 2018 Adalet Bakanlığı

CTE son dakika personel alım sonuçları sonuç sorgulama sayfası 2018 Adalet Bakanlığı

CTE personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak, 7467 kişinin alınacağı ve başvuruların Adalet Bakanlığı'na yapıldığı CTE personel alım sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. İnfaz koruma memuru adayları CTE sonuçlarının ardından KPSS puanlarına göre sözlü sınav-mülakata çağrılacak. CTE personel alım sonucuna göre adaylara sözlü sınav giriş yerleri bilgisi verilecek. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı için başvurularını geçtiğimiz haftalarda almıştı. Adalet Bakanlığı 7467 personel memur alımı CTE personel alımı sonuçları açıklanmaya başlandı. CTE tarafından yayımlanan ilanda alınacak 7467 adet kamu personelinin istihdam edileceği kadrolar ve pozisyon dağılımları şu şekilde verildi: 6.681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) bulunuyor. CTE personel alımında mülakata çağrılacak adaylar ile ilgili detaylar şu şekilde; İnfaz Koruma Memuru alımı için alınacak sayının 10 katı aday boy-kilo ölçümüne çağrılacak. Katip kadrosu için ise alınacak sayının 20 katı kadar aday uygulama sınavına çağrılacak. Şoför kadrosu için de uygulama sınavına alınacak sayının 10 katı, diğer kadrolar için de alınacak sayının 5 katı kadar aday mülakatlara çağrılacak.

CTE personel alımı sonuçları açıklandı mı, Adalet Bakanlığı CTE sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak sorusu binlerce kişinin gündeminde. Daha önce başvuru ile 7467 CTE personel memur alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanlığı CTE sonuçlarını bugün açıklaması bekleniyor. Peki ceza infaz memuru sözlü sınavı ne zaman, CTE personel alımı sonucuna göre mülakat sınavı tarihleri ve giriş yerleri adaylara gönderilecek. Yayımlanan kamu personeli alım ilanının başvuru sonuçları bugün açıklanıyor. Alım yapan adalet komisyonlarının resmi internet sitesinde açıklanacak sonuçlar ile mülakata girecek adayların adları belli olacak. KPSS puan sıralamasına göre adaylar mülakatlara ve uygulama sınavlarına çağrılacak. Mülakata gireceklerin listesi başvuru yaptığınız komisyonun internet sitesinden duyurulacak. CTE personel alımında mülakata çağrılacak adaylar ile ilgili detaylar şu şekilde; "Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmalarında sistemden kaynaklanan teknik sorunlardan dolayı gecikme yaşanmış olup, teknik sorunlar giderildiğinden bu hafta itibariyle çalışmalar tamamlanarak atama sonuçlarının en geç 29.06.2018 tarihinde saat 19:00’a kadar teşkilata duyurulması planlanmaktadır. Kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının atamaları ile ilgili çalışmalar ise devam etmekte olup, sonuçların en geç temmuz ayının ilk haftası açıklanması planlanmaktadır

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Yayımlanan kamu personeli alım ilanının başvuru sonuçları bugün açıklanıyor. Alım yapan adalet komisyonlarının resmi internet sitesinde açıklanacak sonuçlar ile mülakata girecek adayların adları belli olacak. KPSS puan sıralamasına göre adaylar mülakatlara ve uygulama sınavlarına çağrılacak. Mülakata gireceklerin listesi başvuru yaptığınız komisyonun internet sitesinden duyurulacak.

CTE personel alımında mülakata çağrılacak adaylar ile ilgili detaylar şu şekilde; İnfaz Koruma Memuru alımı için alınacak sayının 10 katı aday boy-kilo ölçümüne çağrılacak. Katip kadrosu için ise alınacak sayının 20 katı kadar aday uygulama sınavına çağrılacak. Şoför kadrosu için de uygulama sınavına alınacak sayının 10 katı, diğer kadrolar için de alınacak sayının 5 katı kadar aday mülakatlara çağrılacak.

CTE'den yapılan duyuru şu şekilde;

"Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmalarında sistemden kaynaklanan teknik sorunlardan dolayı gecikme yaşanmış olup, teknik sorunlar giderildiğinden bu hafta itibariyle çalışmalar tamamlanarak atama sonuçlarının en geç 29.06.2018 tarihinde saat 19:00’a kadar teşkilata duyurulması planlanmaktadır. Kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının atamaları ile ilgili çalışmalar ise devam etmekte olup, sonuçların en geç temmuz ayının ilk haftası açıklanması planlanmaktadır.

Tüm teşkilatımıza önemle duyurulur."

KATİPLİK UYGULAMA METİNLERİ YAYINLANDI

Başvuruların açıklanmasından önce 49 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) alımı için uygulama sınav metinlerini yayımladı. CTE katiplik uygulama sınav metinlerine aşağıdaki bağlantıdan direk ulaşabilirsiniz.

Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü ceza infaz kurumu katipliği uygulama sınavı metinlerine ilişkin duyuruda Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri gereği aşağıdaki bağlantıda yer alan yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak gerekiyor.

Yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

a) Başvuru formu (Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitesinden (EK–2) temin edilecektir),

b) Öğrenim belgesinin aslı veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

c) KPSS-2016 sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği,

d) Zabıt kâtibi unvanı için; Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika ya da fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olduğuna dair belgenin aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

e) Şoför unvanı için; Sürücü belgesinin fotokopisi (komisyon başkanlığınca onaylanacaktır),

f) Aşçı unvanları için; Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların düzenlediği aşçılık kurslarından mezun olunduğuna dair diploma veya bu branşa ilişkin sertifika veya diplomaların aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

g) Teknisyen unvanları için; başvuru yapılan bölüm ile ilgili alandan mezuniyetini gösterir belgenin aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

h) Adayların eşlerinin iş durumlarına ilişkin dilekçe şeklinde beyan,

ı) Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ayrıca, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12 nci maddesine uygun olarak doldurulacak Arşiv Araştırması Formunu ibraz etmek zorundadırlar (Adalet komisyonundan temin edilecektir).

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 15 bin memur alımı gerçekleştirecektir. Peki alımlar hangi pozisyonlar için yapılacak? Buna göre alımların hangi pozisyonlar için ne zaman yapılacağı bilinmiyor fakat eski alımlara göre infaz koruma memuru İKM gardiyan, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen vb. gibi pozisyonlar için personel alımı yapılacaktır. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 15 bin memur alımı yapacaktır. Ancak alımların henüz ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Alımların ne zaman yapılacağına yönelik yakın zamanda kamuoyuna duyuru yapılması bekleniyor. Duyuru yapılması ile sizleri bilgilendireceğiz.

TÜM PERSONEL ALIM İLANLARINA ERİŞİN

DPB , Resmi Gazete ve Kurumların internet sitelerinde bugün ve daha önce yayımlanan tüm memur alım ilanlarına ve özel sektör personel alımı duyurularına göz atmak için bu sayfada kalın 

 

 

 

 

 

Ermenistan'ın Sünik kentini ziyaret eden Başbakan Nikol Paşinyan'a tepki gösteren öfkeli bir grup '

Paşinyan yine kovuldu: Defol, burada işin yok!

Hülya doktor hastalarının yanı sıra sokak hayvanlarına da şifa dağıtıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm temsilcilerini kabul etti

Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü'nün çamur çukurları kapanıyor