• $8,0394
  • €9,6199
  • 455.415
  • 1407.76
02 Nisan 2021 Cuma 21:29 | Son Güncelleme:

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajları! Otizm Farkındalık Günü ile ilgili anlamlı sözler!

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajları! Otizm Farkındalık Günü ile ilgili anlamlı sözler!

Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajları arama yapılan başlıklardan oldu. 2 Nisan, Otizm Farkındalık Günü olarak kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler, konu hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla 2 Nisan 2008 yılında Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir. Bu anlamlı günde vatandaşlar, sosyal medya hesapları üzerinden 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajlarını paylaşacak.

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajları gündemde yer aldı. Her yıl bu tarihte anılan Otizm Farkındalık Günü Birleşmiş Milletler aracılığıyla resmi gün ilan edilmiştir. Otizm konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla ortaya çıkmıştı. Bu anlamlı güne özel paylaşımda bulunmak isteyenler bulunuyor. Biz de sizler için 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sözleri ve mesajlarını derledik.

2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ SÖZLERİ!

Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız.

Otizmi yaşayan ve farkında olan herkesle otizmin farkındayız. Otizm hastalık değil, farklılıktır.

Onlar baharın en güzel renkleri, en güzel mavisi Mavi kalp

Otizm hastalık değil, farklılıktır..

Farklı düşünenler fark yaratırlar..

Beni değiştirmeye çalışma

Beni far ket

Beni kabul et

Benim yanımda ol.

Farkındalık demek; bilmek, olduğu gibi görmek, anlayışlı bir tutum geliştirmek demek. Siz de otizmi fark edin, görmezden gelmeyin!

Farkındayız Yanlarındayız..

Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü! Otizm eksiklik değil farklılıktır. Farklılıkları birlikte fark edelim ve onların sevgi dolu enerjilerini hissedelim.

"Otizm seçim değil, ama farkında olmak senin seçimin." 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Farklılığımız yok, ortaklığımız çok! 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününde; "Otizme Mavi Işık Yak"

Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız.Unutmayalım ki, engel diye bir şey yoktur. En büyük engel sevgisizliktir! 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlu Olsun.

Farklılıkları bu dünyaya çok şey katacak yeter ki farkında ve yanlarında olmayı bilelim.Daha güzel bir dünya İçin farkındayız, farklılıklarımızla bir aradayız.

Otizm bir hastalik değil, nörobiyolojik bir bozukluktur. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde sende Otizm'e mavi ışık yak..

Otizmin farkındayız, onların yanındayız. Otizmin tek tedavisi erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitimdir. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü.

Otizm engel değil sadece farklılıktır....Her güzel şey bir çocuğu sevmekle başlar.

Her çocuk öğrenir. Bazen aynı anda, bazen faklı anda; bazen aynı yolla, bazen farklı yolla.Otizm Eksiklik Değil Farklılıktır. Otizmin Farkındayız ve Onların Yanındayız.

"Dünyayı sevgi paklar"Bugün 2 Nisan, Dünya Otizm Farkındalık Günü

Otizm engel değil, farklılıktır. Her çocuk öğrenir. Bazen aynı anda, bazen farklı anda. Bazen aynı yolla, bazen farklı...Otizmin farkındayız, onların yanındayız! Lütfen, otizmi bir eksiklik olarak değil,farklı bir yetenek olarak bakmaya çalışalım.

Göz teması kuramayabilirim ama yüreğini hissederim.. Otizm eksiklik değil farklılıktır. Otizmin farkındayız ve Onların yanındayız...

2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ NEDİR?

2 Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla "Dünya Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edilmiştir. 2 Nisan'da başlayan "Otizm Farkındalık Ayı" çerçevesinde dünyada otizmle ilgili araştırmaların teşvik edilmesi, bu konudaki farkındalığın artırılması ile erken teşhis ve tedavinin yaygınlaştırılması hedeflenmiştir.

Otizm Spektrum Bozukluğu; belirtileri yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan nörogelişimsel bir bozukluktur. Her coğrafyada ve her sosyoekonomik düzeyde görülebilmektedir. Erkeklerde kızlardan 3-4 kat daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Otizmin sebebi halen bilinmemekle birlikte tıbbi araştırmalar genetik faktörler ile birlikte çevresel faktörlerin de rolü olabileceğini göstermektedir. Bir çocuğunda otizm olan ailenin diğer çocuğunda da otizm görülme oranı %4-10 arasındadır. Otizm ile ilgili yapılan pek çok araştırmada, değişkenlik göstermekle birlikte görülme sıklığının %1 civarında olduğu belirtilmektedir. Önümüzdeki dönemde ülkemizde de Otizmin sıklığını ölçmeye yönelik epidemiyolojik çalışmaların yapılması planlanmaktadır.

Sessiz, içine kapanık, nasılsa konuşur gibi bazı yanlış inanışlar ya da toplum tarafından damgalanma kaygıları otizmli çocukların tanı ve tedavisinde gecikmelere yol açabilmektedir. Unutulmamalıdır ki Otizm, ne kadar erken yaşta tanınır ve uygun bir şekilde yönlendirilirse, tedavisinde o kadar olumlu sonuçlar alınan bir bozukluktur.

Otizm ismi aynı olsa bile her çocukta farklı belirtilerle görülebilir, her çocuğun klinik görünümü, tedavisi ve ilerleyişi aynı olmaz. En etkili tedavi yöntemi otizme yönelik özel eğitimdir. Otizmin tedavisine özel ilaç ya da aşı yoktur, ilaç tedavisi çoğunlukla otizme eşlik eden hırçınlık, aşırı hareketlilik, depresyon, yoğun takıntılar ve tekrarlayıcı hareketler için kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gerekir ki, güncel bilimsel verilere bakıldığında hiçbir alternatif tedavi yönteminin otizmi tedavi ettiğine dair kanıt bulunmamaktadır. Ancak aileler bu yöntemlere başvurarak ciddi maddi kayıplara uğrayabilmektedir. Bu yöntemlere yönelmeden önce mutlaka bir çocuk ve ergen ruh sağlığı uzmanından danışmanlık alınması gerekmektedir.

  • 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü
  • Otizm Farkındalık Günü
  • Otizm Farkındalık Günü nedir
  • Otizm Farkındalık Günü mesajları
  • Otizm Farkındalık Günü sözleri
<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı