• $13,5246
  • €15,4809
  • 789.661
  • 2072.93
22 Haziran 2021 Salı 09:49 | Son Güncelleme:

18 yaş altı sokağa çıkma ve seyahat yasağı ne zaman bitti mi? 18 yaş altı toplu taşımaya binebilir mi?

18 yaş altı sokağa çıkma ve seyahat yasağı ne zaman bitti mi" 18 yaş altı toplu taşımaya binebilir mi"

Kabine Toplantısı'nın sona ermesinin ardından 18 yaş altı için yeni tedbirler merak ediliyor. Sokağa çıkma, seyahat ve toplu taşıma yasaklarına dair detaylar ise İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede netleşiyor. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kabine Toplantısı düzenlendi. Peki, 18 yaş altı sokağa çıkma ve seyahat yasağı ne zaman bitti mi? 18 yaş altı toplu taşımaya binebilir mi?

18 yaş altı toplu taşıma, sokağa çıkma ve seyahat yasağı ile ilgili gelişmeler dün yakından takip edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde düzenlenen toplantı da konuya yönelik açıklamalar geldi. Peki, 18 yaş altı sokağa çıkma ve seyahat yasağı ne zaman bitti mi? 18 yaş altı toplu taşımaya binebilir mi? Merak edilen tüm detaylar...

18 YAŞ ALTI TOPLU TAŞIMAYA BİNEBİLİR Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merakla beklenen Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor" dedi. Bu sebeple tüm yaş grupları için kaldırılması bekleniyor.

18 yaş altı toplu taşımaya yasağına dair detayların İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede belli olması bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede konuya dair detaylar şu şekilde;

Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızla ilgili olarak, herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız pazar günleri dışındaki diğer günlerde sadece 10.00 - 14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler; pazar günleri ise tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklardır.

1.7- Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Fakat, bu hükümden, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüz yüze eğitim ve öğretim yapmasını uygun gördüğü öğrenciler istisna tutulacaktır.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00'den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla Ek'te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri (sadece ekmek ve unlu mamul satışı için)açık olacaktır. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir

65 yaş üstü toplu taşımaya binebilir mi? 65 yaş üstü sokağa çıkma ve seyahat yasağı kalktı mı?

21 Haziran Pazartesi yasaklar kalkacak mı? Yeni normalleşme ne zaman başlayacak?

  • 18 yaş altı toplu taşıma yasağı
  • 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı
  • 18 yaş altı seyahat yasağı
  • 18 yaş altı otobüse binebilir mi
  • son dakika 18 yaş altı toplu taşıma
  • 18 yaş altı yasak kalktı mı
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!