• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
9 Haziran 2021 Çarşamba 17:25 | Son Güncelleme:

18 yaş altı sokağa çıkma yasağında son durum nedir?

18 yaş altı sokağa çıkma yasağında son durum nedir"

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kontrollü normalleşme tedbirleri 1 Haziran'da sona erdi.

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı yoğun olarak araştırılan konulardan oldu. Dün düzenlenen Kabine Toplantısı ile beraber konu netlik kazandı. 1 Haziran itibarıyla kontrollü normalleşme sona erdi.

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEĞİŞTİ Mİ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma, toplu taşıma kullanma ve seyahat etmeleri ile ilgili alınan kararlar belirtildi.

Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızla ilgili olarak, herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız pazar günleri dışındaki diğer günlerde sadece 10.00 - 14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler; pazar günleri ise tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklardır.

1.7- Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Bu hükümden, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüz yüze eğitim ve öğretim yapmasını uygun gördüğü öğrenciler istisna tutulacaktır.

  • 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı değişti mi
  • 18 yaş altı dışarı çıkma
  • son dakika 18 yaş altı
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Sosyal medyayı sallayan en ilginç ilizyonlar

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi

Dünyanın yeraltı kaynakları zengini ülkesi hangisi? Türkiye kaçıncı sırada?