• $8,2477
  • €10,0388
  • 485.529
  • 1441.33
14 Şubat 2021 Pazar 21:28 | Son Güncelleme:

14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcular açık mı? Bugün kuyumcular çalışıyor mu?

14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcular açık mı" Bugün kuyumcular çalışıyor mu"

14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcular açık mı soruları gündeme geldi. Bugün Sevgililer Günü ülkemizde kutlanıyor. Sevgilisine, eşine tek taş, kolye gibi hediyeler almak isteyenler konuya yönelik detaylı bilgi almak istiyor. Peki, Bugün sokağa çıkma yasağında kuyumcular çalışıyor mu? 14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcular açık mı?

14 Şubat Pazar günü kuyumcuların açık olup olmadığı yakından takip ediliyor. Sevgilisine, eşine kuyumculardan hediye almak isteyen vatandaşlar konuya geniş yer veriyor. Bugün Sevgililer Günü normalden farklı olarak kutlanıyor. Cuma akşamı başlayan sokağa çıkma yasağı devam diyor. Peki, Bugün sokağa çıkma yasağında kuyumcular çalışıyor mu? 14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcular açık mı?

14 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ KUYUMCULAR AÇIK MI?

14 Şubat Pazar günü Sevgililer Günü'nde kuyumcular faaliyet göstermiyor.

Dünya genelinde etkili olan Korona virüs nedeniyle hafta sonları devam eden sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kuyumcular, Sevgililer Gününde de bu sene kapalı kalacak.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ NEDİR?

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

<p>Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı AKŞAM TV'ye anlattı.</p>

İmamoğlu neden mağduriyet arıyor?

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi