• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
28 Nisan 2021 Çarşamba 09:41 | Son Güncelleme:

108 gün sonra tahliye edilen Melek İpek hayallerini anlattı: "Tıp Fakültesi'ne hazırlanacağım"

108 gün sonra tahliye edilen Melek İpek hayallerini anlattı: "Tıp Fakültesi'ne hazırlanacağım"

Antalya'da işkenceci eşini öldüren ve 108 sonra tahliye edilen Melek İpek, kızlarına ve ailesine kavuştu. Geleceğe umutla baktığını dile getiren İpek, hayallerini anlattı. Yeniden üniversiteye hazırlanacağını belirten İpek, "En büyük hayalim Tıp Fakültesi'ne girmekti. Kazanmak için elimden gelen çabayı göstereceğim." dedi.

Antalya'da kendisine işkence yapan eşini tüfekle vurup öldüren Melek İpek 108 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. Nihayet kızlarına kavuşan İpek, yaşadığı sancılı süreci anlattı.

Sabah'ta yer alan habere göre; Antalya'da, geçen 8 Ocak'ta evlerinde kelepçeli çıplak işkence yapan 36 yaşındaki eşi Ramazan İpek'i av tüfeği ile vuran 31 yaşındaki Melek İpek, önceki günkü duruşmada, TCK 27 / 2 maddesi uyarınca "Meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez" hükmü gereğinde tahliye edildi.

108 gün sonra özgürlüğüne kavuşan Melek İpek, ilk geceyi kızları C.D.İ. ve İ.N.İ. ile hasret gidererek geçirdi.

"ONLARI ÇOK ÖZLEMİŞİM"

Yaşadığı zor günleri anlatan Melek İpek, "Şuan kendimi rüyada gibi hissediyorum. Cezaevinde hep kızlarım, kardeşlerim, anne ve babamım özlemini çektim. Ama en çok kızlarımın kokusunu özlemişim. Allah hiçbir anneye evlat özlemi yaşatmasın. Özgürlüğüme kavuştuktan sonraki ilk gecemi, kızlarımla birlikte uyuyarak geçirdim. Sabah ailece kahvaltı yapmak inanılmaz bir mutluluk verdi. Cezaevinde hep içimde beraat edeceğime dair umut vardı. Avukatım Ahmet Onaran çok ama çok çalıştı. Ona nasıl teşekkür etsem hakkını ödeyemem. Derin ve sonsuz nefes almak, gökyüzünü doyasıya seyretmek, sonsuzluğa bakmak. Hepsi güzelmiş." dedi.

"ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANACAĞIM"

Melek İpek, "Kayıp yıllarımı geri getirme şansım yok ama yarınlar için çalışacağım. Hayalim olan ve yarım bırakmak zorunda kaldığım üniversiteye yeniden girmek için sınavlara hazırlanacağım. En büyük hayalim de Tıp Fakültesi'ne girmekti. Kazanmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Bundan sonraki hayatımdaki önceliğim iki kızımın eğitimi." sözlerini kullandı.

Melek İpek, "Artık hem kendim hem de kızlarım için çalışacağım. Hayat ileriye doğru akar geriye doğru anlaşılır. Çok acı çektim. Böyle olmasını istemezdim. Çok üzgünüm ancak ileriye bakmak zorundayım. Başta ailem, Tüm Türkiye bana destek oldu. Herkese çok teşekkür ederim." diye konuştu.

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı