• $9,262
 • €10,7921
 • 526.391
 • 1409.56
1 Haziran 2021 Salı 09:22 | Son Güncelleme:

Bugün kafeler, lokantalar ve restoranlar açıldı mı? Kafeler saat kaçta açılacak, saat kaçta kapanacak?

Bugün kafeler, lokantalar ve restoranlar açıldı mı" Kafeler saat kaçta açılacak, saat kaçta kapanacak"

Kademeli normalleşme sürecinde; lokantalar ve kafeler sadece paket servisi ve gel al benzeri şeklinde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet vermeye devam ediyordu. Tüm Türkiye kademeli normalleşmenin nasıl devam edeceğini araştırıyor. 1 Haziran kafeler, restoranlar ve lokantalar açıldı mı? Kafeler saat kaçta açılacak, kaçta kapanacak? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. İşte tüm merak edilenler...

Lokanta, restoran ve kafelerin açılacağı tarih tüm vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Başta işletme sahipleri olmak üzere vatandaşlar vaka sayısının düşmesinin ardından kafelerle ilgili yapılacak son durum açıklamalarını merak ediyorlardı. 1 Haziran kafeler ve restoranlar açılacak mı? Kafeler saat kaçta açılacak, kaçta kapanacak? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte tüm merak edilenler...

1 HAZİRAN KAFELER VE RESTORANLAR AÇILDI MI?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, normalleşme adımlarına ilişkin haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamalarının hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edeceğini bildirdi. Bu kapsamda;

Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek.

İŞTE NORMALLEŞME TAKVİMİ

"Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir."

"Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır."

"Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir."

"Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek."

"Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir."

"Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır."

"Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir."

"Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek"

"Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."

 • kafeler açıldı mı
 • kafeler son dakika
 • internet kafeler ne zaman açılacak
 • kafeler saat kaça kadar açık
 • kafeler kaçta açılıyor
 • 1 haziran sonrası kafeler
 • restoranlar açıldı mı
 • restoranlar son dakika
<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi