• $32,1893
  • €34,9649
  • 2505.03
  • 10895.3
16 Mayıs 2024 Perşembe 19:22 | Son Güncelleme:

Zeka testi: Koyunların içindeki yavru aslan nerede? 371 kişiden 22'si 10 saniyede bulabildi

Zeka testi: Koyunların içindeki yavru aslan nerede" 371 kişiden 22'si 10 saniyede bulabildi

Zeka sınırlarını aşabilen bu optik illüzyon testini, Galatasaray taraftarları bile çözmekte zorlanabiliyor. Zira koyunların içindeki yavru aslanın 10 saniyede bulunması isteniyor. Ancak Galatasaraylılar da dahil olmak üzere 371 kişiden 349'u başarısız oldu. Peki zeka ve dikkat gerektirebilen bu optik illüzyon testinde, koyunların arasındaki yavru aslanı siz 10 saniyede görebilir misiniz? İşte detaylar…

Optik illüzyon testlerini belirtilen sürelerin içinde çözmek eğlenceli olmasının yanı sıra yüksek zeka seviyesi ve odaklanma becerisi isteyebiliyor. Zira bulunması gereken görsellerin belirtilen sürelerde ayırt edilmesi, oldukça fazla uğraştırıcı olabiliyor.

Zeka ve dikkat gerektirebilen bu optik illüzyon testinde de koyun görsellerinin arasında bulunan gizli yavru aslan görselinin bulunması bekleniyor. Ancak gizli görseli Galatasaray taraftarları bile bulmakta zorlanabiliyor. Zira yavru aslanın ustalıkla gizlenmesi ve koyunların fazla olması, adeta zeka sınırlarını zorlayabiliyor.

ZEKA TESTİ: GALATASARAY TARAFTARLARI BİLE BULAMADI

Galatasaray taraftarlarının zeka sınırlarını zorlayabilen bu optik illüzyon testinde, koyunların içinde gizli yavru aslanı daha kolay bulabilecekleri düşünülüyordu. Çünkü Galatasaraylı olanlar için yavru aslanın farklı bir anlamı olduğu tahmin ediliyordu. Ancak zeka sınırlarını aşabilen bu optik illüzyon testinde, Galatasaray taraftarları bile başarısız olabiliyor.

Türkiye'de Galatasaray taraftarları da dahil olmak üzere toplam 371 kişiye gösterilen bu optik illüzyon testinde, 10 saniyede 349 kişi başarısız oldu. Zira koyunların arasında saklanan gizli görseli bulmak hem dikkat hem de zeka gerektirebiliyor.

Peki Galatasaraylı olanların bile zorlanabildiği bu optik illüzyon testinde, siz 10 saniyede koyunların içindeki gizli yavru aslanı bulabilir misiniz? İşte söz konusu optik illüzyon testi;

Yavru Aslan İpucu: Galatasaray taraftarlarının bile zorlanabildiği bu testte pek çok insan başarısız olmuştu. Çünkü koyunların çoğunlukta olması insanları oldukça fazla uğraştırabiliyordu. Eğer siz de başarılı olamadıysanız, optik illüzyon testinin sol orta tarafına daha dikkatli bakmalısınız.

KOYUNLARIN İÇİNDEKİ YAVRU ASLANIN YERİ

Koyun görsellerinin çoğunlukta olduğu bu optik illüzyon testinde, Galatasaray taraftarları bile gizli yavru aslan görselini bulmakta zorlanabiliyordu. Nitekim 10 saniyede 371 kişiden sadece 22'si başarılı olabildi. Bu nedenle yalnızca üstün zeka ve odaklanma becerisine sahip kişilerin 10 saniyede bu testi çözebilecekleri iddia ediliyordu.

Öte yandan bu testte siz de istenilen görseli bulamadıysanız, aşağıdaki resme bakabilirsiniz. İşte testteki gizli yavru aslan görselinin yeri;

Zeka testi: Kurtların arasındaki gizli yavru kedi nerede? 7 saniyede 691 kişiden 26'sı bulabildi

Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon
Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı
Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı
Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı

Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı