• $32,2108
  • €35,0171
  • 2511.34
  • 10895.3
16 Mayıs 2024 Perşembe 13:07 | Son Güncelleme:

MSB işçi alımı sonuçları açıklandı mı? MSB 1829 işçi alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir?

MSB işçi alımı sonuçları açıklandı mı" MSB 1829 işçi alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir"

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 1829 açıktan sürekli işçi alımı yapıyor. Yayınlanan duyuruda istihdam edilecek kişilerin kura yöntemiyle belirleneceği bilgisi yer almıştı. Kura günü geldi çattı. Peki, MSB işçi alımı sonuçları açıklandı mı? MSB 2024 işçi alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir?

MSB işçi alımı sonuçları heyecanla bekleniyor. Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli işçi temin ediliyor. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılıyor. Peki, MSB işçi alımı sonuçları açıklandı mı? MSB 2024 işçi alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir?

MSB İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak sürekli işçi alımı kura çekimi 16 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek. Kura çekimi Millî Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 10:00'da noter huzurunda başladı.

Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacak.

Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri Millî Savunma Bakanlığı resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.

Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

  • MSB işçi alımı sonuçları
  • MSB işçi alımı 2024
  • MSB işçi alımı kura
Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon
Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı
Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı
Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı

Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı