• $32,1974
  • €34,9236
  • 2475.88
  • 10922.2
21 Eylül 2023 Perşembe 11:13 | Son Güncelleme:

İstanbul'da başıboş köpek terörü: 6 yaşındaki kızın suratı parçalandı

İstanbul'da başıboş köpek terörü: 6 yaşındaki kızın suratı parçalandı
Yeni Şafak

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde başıboş bir köpek, site içerisinde bisiklet süren 6 yaşındaki kız çocuğuna saldırdı. Saldırı sonucu küçük kızın suratı parçalandı. Saldırı anına ait güvenlik kamerası kayıtlarının silindiğini söyleyen küçük kızın babası Veysel E, çocuğuna saldıran köpeği ararken bir şok daha yaşadı. Kızına kuduz tedavisi başlatılması için saldıran köpeği bulmaya çalışan baba, başıboş hayvanın kaçırıldığını öğrendi.

Başıboş köpek terörü bir kez daha yüzünü gösterdi.

15 Eylül'de yaşanan olayın adresi bu kez İstanbul'un Esenyurt ilçesi oldu.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Gökevler Mahallesi'nde bulunan Kardeşkent Sitesi'nde altı yaşındaki İ.E.'ye bisiklet sürdüğü sırada başıboş sokak köpeği saldırdı.

Defalarca 'beslenmemesi' yönündeki uyarılara rağmen bazı site sakinleri tarafından beslenen köpeğin saldırısı sonucu minik kızın suratı parçalandı.

Saldırı nedeniyle korku ve paniğe kapılan minik kız ailesinin yanına koştu.

Anne ve babası kızlarının durumu karşısında dehşeti yaşarken, olayın ardından yaşadıkları süreç ise yaralarına tuz oldu.

KAMERA KAYITLARINI ORTADAN KALDIRDILAR

Olayla ilgili ulaştığımız minik kızın babası Veysel E., saldırı anına ait güvenlik kamerası kayıtlarının silindiğini söyledi.

Saldırının tüm sorumlusunun site yönetimi olduğunu söyleyen Veysel E., devamlı uyarılara rağmen yeterli güvenlik önleminin alınmadığını ifade ederek kayıtların silinmesiyle de olaya ilişkin delillerin yok edildiğini belirtti.

KÖPEĞİ KAÇIRDILAR

Olay anına ait kamera görüntülerini bulamayan baba, kızına saldıran köpeği ararken bir şok daha yaşadı.

Kızının tedavisine başlanması için harekete geçen baba, başvurdukları hastanelerin 'köpek yok' diyerek hastayı kabul etmediklerini ve hastane hastane dolaştıklarını söyledi.

Kayıp köpeği aramaya koyulan baba, dehşet veren bir olayla daha karşılaştı.

Baba Veysel E., kızına kuduz tedavisi başlatılması için saldıran köpeği bulmaya çalışırken, başıboş hayvanın kaçırıldığını öğrendi.

Bulmaya çalıştığı hayvanın Tekirdağ taraflarına kaçırıldığını öğrenen baba, çabaları sonucu olaydan iki gün sonra kızına saldıran köpeği bulduğunu ve Esenyurt Barınağı'na teslim ettiğini söyledi.

11 gün gözlem altında tutulacak köpeğe yapılan kuduz testi sonuçları çıkana kadar kızının tedavisine başlanan acılı aile bu kez de maddi sorunlarla ve çocuklarının yaşadığı travmayla karşılaştı.

MİNİK KIZIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Kızının eskiden neşeli ve konuşkan biri olduğunu ancak saldırıdan sonra psikolojisinin kötüye gittiğini söyleyen baba, altı yaşındaki miniğin ağladığını; okulda kendisiyle 'yaralı yüz' diye dalga geçecekleri yönünde endişeye kapıldığını belirtti.

Aile, kuduz aşılarına başlanan minik kızın yüzündeki yaralar için de plastik cerrahlarla görüşmeye başladı.

Resmi prosedür nedeniyle suratındaki yaralarına dikiş atılamayan, yaraları bantlarla tutturulan minik kızın lazer tedavisi görebileceği söylendi.

Ancak henüz yaşı küçük olduğu, bünyesi bazı tedavileri kaldıramayacağı gerekçesiyle 18 yaşına kadar kısıtlı tedavi görebileceği belirtilen kızın saldırı nedeniyle yüzünde yaralar kalacağı ve bunların da kremle kapatılabileceği aktarıldı.

Aile bu kez de maddi sorunla yüzleşti. Doktorların verdiği kremin fiyatının 800-900 liraları bulduğunu söyleyen baba, yeterince maddi imkanlarının bulunmadığını ve zor durumda olduklarını belirtti.

Togg'a özel finansman desteği! Süre uzatıldı
Togg'a özel finansman desteği! Süre uzatıldı

Togg'a özel finansman desteği! Süre uzatıldı

Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon
Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı
Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı