• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
19 Mayıs 2022 Perşembe 15:12 | Son Güncelleme:

Bakan Yanık duyurdu! Nisa bebekten haber var: Hayati tehlikeyi atlattı

Bakan Yanık duyurdu! Nisa bebekten haber var: Hayati tehlikeyi atlattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı bir televizyon programında Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili detayları paylaştı. Nisa bebeğin hayati tehlikeyi atlattığını belirten Yanık, "Tıbbi ve idari anlamda soruşturma yapılıyor." dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık katıldığı bir televizyon programında Ankara'nın Altındağ ilçesinde cezaevinden yeni çıkan babası tarafından piknik tüpüyle darp edilerek öldürülen 3 yaşındaki Kadir G. ve İstanbul'da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın, Pendik'te terk edilmiş halde bulunduktan sonra sütannelik yapıp Nisa ismini verdiği bebek hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık'ın 2,5 yaşında babası tarafından öldürülen Kadir G. için şunları ifade etti:

Küçücük bir bebeğin babası ya da aile içinde herhangi birisi tarafından darp edilerek öldürüldüğü iddiası bile soruşturma devam ediyor, bizim için yeterince sarsıcı bir iddiadır. Kadir bebek ile ilgili bir durum var 26 Nisan'da ihbar gelmiş. 28 Nisan'da arkadaşlarımız gitmiş ve inceleme yapmışlar. Herhangi bir bulgu yok. Baba evde değil, dede ve diğer aile fertleriyle görüşüyorlar, anne Ankara dışında. Baba kuruma çağırılıyor, sorgulama yapılıyor, herhangi bir şiddet işareti yok. İncelemeler araştırmalar noktasında kendi idari soruşturmamızı yapacağız. Herhangi bir ihmal savsaklama olursa gerekli idari yaptırımları uygularız. İki temel hassasiyetimin olduğunu herkes çok iyi bilir. Birisi kadın ve çocuklara yönelik şiddet, ikincisi istismar iddiası.

Daha öncesinden olup olmadığını bilmiyoruz. Bir şiddet söz konusu ise çocuklar çok küçük. 2017-2019-2021 doğumlu çocuklar. Bir tanesi annesiyle beraber bir tanesi de kurum korumamızda. İhbardan sonra gerekli inceleme yapılıyor ancak bir tespit söz konusu değil.

NİSA BEBEĞİN SAĞLIK DURUMU

Bakan Yanık,Nisa Bebek hakkında şöyle konuştu:

Yönlendirici olmak istemem, kanaat paylaşmak doğru olmaz. Şu ana kadar arkadaşlarımızın ihmali olduğu bulgusu yok. 0-6 yaş arası çocukların kusması çokça karşılaşılan bir husus. 1 Nisan sabah saatlerinde arkadaşlarımız bebek kamerasından tespit ettikten sonra müdahale ediyorlar.

Gerekli hastaneye sevki devam ediyor. Kendisi aspire ettiği için böyle şeyler var. Bütün kamera görüntüleri, beslenme saatleri, kimler sorumlu, tıbbi müdahale ve hastane süreçleriyle ilgili verileri topladık. Tıbbi ve idari anlamda soruşturmalar yapılıyor, çıkan sonuçlara göre tasarrufta bulunacağız.

Nisa Bebek hastanede, Bakırköy'de hayati tehlikeyi atlattı. Sonda ile besleniyor, nefes alması tam yerine gelmedi. Hastanede uzun süre kalmasını doktorlar doğru bulmuyorlar.

Solunum desteği cihazını temin ettik ve onu hastane dışında doğrudan doğruya özel bir bakıma alacağız, takibini hem biz hem Sağlık Bakanlığı yapacak.

Şu anda hastanede. Sonrasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde bir bakım ünitesinde tedavisi devam edecek. Kalıcı hasarla ilgili tespitler hareketle ölçülebiliyor, onunla ilgili bir tespit yok.

Aile ile ilgili umutsuzluk söylemi var bazı çevrelerde ama veriler bunu desteklemiyor. Yaşadığımız dönem, eğitim, iş hayatı gibi çeşitli dinamikler aile kurma yaşını değiştirdi ve ilerleyen yıllara yaydı. Gençlerle ilgili dünyada da böyle.

Yapılan araştırmalarda aile hala önemli bir kurum. Türkiye'de aileyi önemseme yüzde 99. Dünyada en düşük oran yüzde 93'le Hollanda'da. Bizim kültürümüzde aile çok kıymetli ve korunması gereken bir başlık. Nasıl bir aileyi koruyacağız? Biz dolayısıyla iyi bir aile olsun, aile içindeki marazlar ayıklansın, şiddet, istismar problemleri yaşanmasın. Hayata hazırlayan ailemiz olsun diye çabalıyoruz.

Yeni detaylar ortaya çıktı! Nisa bebekten haber var

Türkiye Nisa bebeği konuşuyor... İfadesi ortaya çıktı

Ankara'da vahşet! 2,5 yaşındaki oğlunu döverek öldürdü

Böyle dolandırıcılık görülmedi: O imza benim hayatımı karattı

Tüyler ürperten cinayet! Cesedi hayvanlara yem olarak atmışlar

Karadeniz'de bir ilk! Canlıdan canlıya karaciğer nakli...

  • nisa bebek
  • nisa bebek sağlık durumu
  • nisa bebek son dakika
TOGG için geri sayım... İlk hangi modelinin pazara çıkacağı belli oldu!
TOGG için geri sayım... İlk hangi modelinin pazara çıkacağı belli oldu!

TOGG için geri sayım... İlk hangi modelinin pazara çıkacağı belli oldu!

Dünyanın en büyükleri arasında... Mi26'nın alevlerle mücadelesi takdire şayan!
Dünyanın en büyükleri arasında... Mi26'nın alevlerle mücadelesi takdire şayan!

Dünyanın en büyükleri arasında... Mi26'nın alevlerle mücadelesi takdire şayan!

Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Masada iki yöntem var!
Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Masada iki yöntem var!

Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Masada iki yöntem var!

<p>Akşam TV'den Ezgi Aşık Bakü'ye gitti ve 'Gaminetler Müzesi'ni gezdi. </p>

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği silah ve zırhlı araçlar bu müzede sergileniyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Togg'un 4. yılında seri üretim için geri sayım! Temmuz ayı sonunda başlayacak

Marmaris'te yanan alanlar havadan görüntülendi