• $9,6037
  • €11,1433
  • 556.586
  • 1521.16
22 Eylül 2021 Çarşamba 23:16 | Son Güncelleme:

Uyanış: Büyük Selçuklu 34. yeni bölümü ile sezon finali yaptı

Uyanış: Büyük Selçuklu 34. yeni bölümü ile sezon finali yaptı

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi, akıllarda iz bırakan iddialı bir sezon finali yaptı.

Uyanış: Büyük Selçuklu sezon finali için geri sayım başladı. Yayına girdiği günlerde reytingleri alt üst eden, yurt içi ve yurt dışında milyonlarca izleyiciyi ekran başında buluşturan TRT 1'in sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu 34. bölüm sezon finali fragmanı yayınlandı.

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi "Uyanış: Büyük Selçuklu" yarın "Uyanış: Büyük Selçuklu", yepyeni bir sayfa açacak olan unutulmaz sezon finali bölümüyle 31 Mayıs Pazartesi akşamı saat 20.00'de TRT 1'de izleyiciyle buluşacak.

Ekranlara geldiği günden itibaren reytingleri alt üst eden, yurt içi ve yurt dışında milyonlarca izleyiciyi ekran başında buluşturan TRT 1'in "Uyanış: Büyük Selçuklu

Dizi, geçmiş bölümlerde imza attığı "ilk"lerle dolu savaş sahnelerinin ardından, sezon finalinde ekrana gelecek Hollywood yapımlarını aratmayan yepyeni bir savaş sahnesiyle kendi rekorunu kıracak.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 34. BÖLÜM SEZON FİNALİ FRAGMANI

TÜRK TELEVİZYON TARİHİNİN EN UZUN SAVAŞ SAHNESİ

Dizinin sezon finali bölümünde ekrana gelecek olan Türk televizyon tarihinin en uzun savaş sahnesinin hazırlık ve çekimleri yaklaşık 2 hafta sürdü.

Yönetmen, sanat yönetmeni ve kostüm yönetmeni ile her bir oyuncu için ayrı ayrı strateji belirledi.

Hollywood filmlerinin koreografi çalışmalarını gerçekleştiren Kazak ekip Nomad Stunts tarafından özel bir koreografi planı çıkarıldı. 18 dakika uzunluğundaki savaş sahnesi için 200'den fazla figüran, 60'a yakın dublör ve çok sayıda at kullanıldı.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 34.BÖLÜM ÖZET

Sabbah ve Mitras, Baturalp ve Başulu ile birlikte Sencer ve Tapar'ı da tuzağa düşürmüştür. Selçuklulara altın darbeyi sonunda vurabileceklerini düşünen Sabbah ve Mitras, karşılarında birden Melikşah'ı bulmuştur. İki taraf arasında yaşanacak mücadele sonucunda taraflar önemli bir yara alacaktır. Melikşah, sonunda Sabbah ve Mitras'ı ortadan kaldırmayı başarabilecek midir?

Başulu'yu Kıpçak Diyarı'na götürmeye kararlı olan Baturalp, yaşadığı bu tuzak sonucunda kardeşiyle birlikte gitmekte hala ısrarcı olacak mıdır? Melikşah ile Baturalp arasındaki yüzleşmede neler yaşanacaktır? Melikşah'ın Başulu'ya karşı olan duyguları, saraydaki düzeni nasıl etkileyecektir?

Batıniler'e karşı büyük bir savaş açan Selçuklular'ın hamleleri, Sabbah'ı nasıl etkileyecektir? Kuvel Kalesi fethini durdurmak için elinden geleni yapan Sabbah ile Mitras'ın Melikşah'a karşı olan mücadelelerinde hangi taraf galip gelecektir?

Takipleri sonucunda Terken'in Karahanlı askerlerini çağırttığını öğrenen ve Terken ile Tacülmülk'ü hiç beklemedikleri anda yakalayan Zübeyde Hatun, bu durumu Melikşah'a iletecektir. Melikşah, Terken ile Tacülmülk'ün bu gizli planı karşısında nasıl bir karar alacaktır?

Kuvel Kalesi fethinin ardından son bir görev için Nizamülmülk'le yola koyulmayı planlayan Melikşah'ın geçmişe, atalarına dair duyacakları yepyeni bir sayfa açacaktır.

  • Uyanış: Büyük Selçuklu
  • sezon finali
  • Uyanış: Büyük Selçuklu 34 bölüm fragmanı
  • Uyanış: Büyük Selçuklu 35 bölüm fragmanı
  • Uyanış: Büyük Selçuklu yeni sezon ne zaman
<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu ulusal güvenlik sorunu' demişti. Ba

CHP, HDP kuşatmasında mı?

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?

Ateş Serbest 2021 faaliyetinden heyecanlandıran görüntüler

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor