• $8,5581
  • €10,0901
  • 495.548
  • 1351.59
27 Mayıs 2021 Perşembe 09:50 | Son Güncelleme:

Türk İşi Dondurma nerede çekildi? Türk İşi Dondurma gerçek hikayesi nedir, oyuncuları kimler?

Türk İşi Dondurma nerede çekildi" Türk İşi Dondurma gerçek hikayesi nedir, oyuncuları kimler"

Türk İşi Dondurma filmi bu akşam saat 20:00'da Fox Tv'de izleyicisinin karşısına çıkacak. Can Ulkay'ın yönetmenliğini yaptığı Türk İşi Dondurma filmi hikayesi ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Türk İşi Dondurma nerede çekildi? Türk İşi Dondurma gerçek hikayesi nedir, oyuncuları kimler? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Türk İşi Dondurma filmine dair merak edilenlerin tümünü sizler için derledik...

Konusunu yaşanmış bir hikayeden alan Türk İşi Dondurma filmi bu akşam Fox Tv'de saat 20:00'da ekrana gelecek. Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor. Filmde Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadele anlatılıyor.

TÜRK İŞİ DONDURMA KONUSU NEDİR?

Turkish'i Dondurma, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralya'da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale'ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya'da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler'in Avustralya'da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya'da vermeye karar verir.

TÜRK İŞİ DONDURMA NEREDE ÇEKİLDİ?

Senaryosu Gürkan Tanyaş'a ait olan, yönetmen koltuğunda Can Ulkay'ın oturduğu Türk İşi Dondurma filmi çekimleri İstanbul Kemerburgaz'da çekildi. Filmin çekimleri için 4 aylık çalışma yapıldı ve 7 bin metrekarelik kocaman bir film seti kuruldu.

TÜRK İŞİ DONDURMA GERÇEK HİKAYESİ NEDİR?

Sinema filmine konu olan ilginç hikayenin başlangıcı 1912 yılına uzanır. İngilizler, Hindistan'ı işgal eder. Osmanlı ordusu da 300'ü aşkın asker ile Hindistan'a yardıma gider. Buradaki savaşlarda 40 kadar Türk askeri esir düşer. Savaş bittikten sonra bu 40 Osmanlı esir askerini, İngilizler gemilerde çalıştırmaya başlarlar. Bir İngiliz gemisi Avustralya'ya geldiğinde, esir iki Osmanlı askeri bir yolunu bulup gemiden kaçarlar. Bu iki asker, mesleği dondurmacılık olan Maraşlı Abdullah ile savaştan önce kasaplık yaparak hayatını kazanan Tarakçı Mehmet'tir.

Abdullah ve Mehmet mesleklerini yaparak yeni bir hayat kurarlar kendilerine. İşleri ve kazançları iyidir ama onların kulağı sürekli Anadolu'da ve memleketlerindedir. Tam bu sırada Avustralya hükümeti, İngilizlerle birlikte Çanakkale'ye asker çıkarmaya karar verir.

Abdullah ve Mehmet bunu duyunca vatanlarına geri dönmek isterler ama bu mümkün olmaz. Bunun üzerine Avustralya hükümetine savaş ilan ederler. Bunu da yazıp gönderdikleri bir mektup ile duyururlar.

TÜRK İŞİ DONDURMA OYUNCULARI KİMLER?

Türk İşi Dondurma filmi oyuncu kadrosunda; Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu, Will Thorp, Marlene Matthews, Caner Kurtaran, James Farley ve Alma Terzic gibi isimler yer alıyor.

  • Türk İşi Dondurma konusu
  • Türk İşi Dondurma oyuncuları
  • Türk İşi Dondurma nerede çekildi
  • Türk İşi Dondurma gerçek hikayesi
  • fox tv yayın akışı
<p>Terör örgütü PKK/PYD Suriye'nin Tel Rifat Bölgesi'nden çok namlulu roketatarla saldırı gerçekleşt

PKK/YPG'den sivillere saldırı

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak